Mimo, że oczy większości fanów polskiego Counter-Strike’a skierowane są teraz na Gdynię, to nie możemy zapominać o trwającym równocześnie V4 Future Sports Festival w Budapeszcie. Już dzisiaj w stolicy Węgier rozpocznie się faza play-off tego turnieju, w której zobaczymy dwie polskie drużyny, Virtus.Pro oraz adwokacik. Pierwsi do walki staną podopieczni “Kubena”, którzy podejmą Ninjas in Pyjamas!

Spotkanie to można określić pojedynkiem upadłych gwiazd. W marcu 2014 roku oba zespoły mierzyły się ze sobą w finale EMS One Katowice 2014, wtedy wygrali Polacy. Pięć lat później, w tych zespołach nie zobaczymy już większości tamtejszych gwiazd, zastąpiło je młode pokolenie. Ostatnie miesiące dla obu ekip są bardzo słabe, jednak w przeciwieństwie do Polaków, Szwedzi wystąpili na Starladder Major Berlin 2019. “F0rest” i spółka jednak w Berlinie nie wygrali żadnego spotkania odpadając już w fazie grupowej. Tydzień temu natomiast zawodnicy ze Skandynawii zajęli 3 miejsce podczas BLASTa w Moskwie. Ekipa Virtus.Pro natomiast w ostatnich tygodniach zbyt dużo meczów nie rozegrała. Ostatni mecz przed wyjazdem do Budapesztu to przegrany 1:2 pojedynek z AVANGAR.

W fazie grupowej oba zespoły zanotowały jedno zwycięstwo i jedną porażkę. “Plopski” wraz z kolegami najpierw pokonali naszych rodaków z adwokaciku, by potem ulec Brazylijczykom z MiBR. Virtusi turniej w stolicy kraju położonego nad Dunajem rozpoczęli od dotkliwej porażki z Tricked. W meczu eliminacyjnym “Snax” i spółka mierzyli się z czeskim E-RIVALS i mimo kłopotów udało im się wygrać 2:0.

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 14:30. Starcie Polaków ze Szwedami zostanie rozegrane w formacie Best Of Three. Na zwycięzcę tego pojedynku w półfinale czeka już ekipa mousesports, która zajęła pierwsze miejsce w grupie A. Transmisja z dzisiejszego spotkania Virtus.Pro będzie dostępna na kanale “izaka”.