W wielkim finale DreamHack Open Montreal 2018 zmierzyło się Team Kinguin z ENCE. Faworytem do zwycięstwa była drużyna z Finlandii, lecz Polacy pokazali na tym turnieju naprawdę dobrą grę i nie można było mówić, że nie mają szans.

Pierwsze „pistolety” nie poszły po myśli Pingwinów, ale nic straconego, gdyż „rallen” i spółka zrewanżowali się na force’ie, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 4:1. ENCE nie pozostało dłużne i w mig doprowadziło do remisu 5:5. Z remisu tego wyprowadził ich w kolejnej rundzie Paweł „reatz” Jańczak, który w oszołamiający sposób zdobył ace’a. Dzięki tej niesamowitej akcji Polacy wyszli po pierwszej połowie na niewielkie prowadzenie 8:7. Początkowo po zmianie stron gra dalej toczyła się równo, co potwierdzał wynik 10:8. Drużyna znad Wisły była jednak zdeterminowana by zdobywać kolejne punkty, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 13:9. Finowie nie chcieli oddać tak łatwo pierwszej mapy doprowadzając w ostatnim momencie do remisu 14:14. Rzutem na taśmę Kinguin nie dopuściło do dogrywki, wygrywając nuke’a 16:14.

https://youtu.be/JVz5KZLnoIc

Mapę de_dust2, świetnie rozpoczął Jacek „MINISE” Jeziak, który w piorunującej akcji zdobył cztery fragi w rundzie na samych pistoletach, dzięki czemu Kinguin wyszło na prowadzenie. ENCE Esports nie pozwoliło się rozpędzać rywalowi, pokazując kawał dobrego CS’a, dzięki czemu na tablicy wyników widniał remis 5:5. Końcówka pierwszej połowy należała do Polaków, którzy wygrali ją wynikiem 9:6. Zmiana stron przyniosła jeszcze lepszą grę drużyny z Polski, która po ugranych „pistoletach” wyszła na prowadzenie 11:6. W rundzie numer 18 fenomenalną akcją popisał się „allu”, który wygrał clutch 1vs4 za pomocą awp! Nie wybiło to jednak Team Kinguin z naprawdę dobrej gry. Pingwiny konsekwentnie wygrywały runda za rundą, dzięki czemu szybko zakończyli zwycięstwem nie tylko drugą mapę, ale także całe spotkanie.

Przeczytaj:  EU Minor: fnatic ulega CR4ZY, mousesports zabezpiecza miejsce na Majorze

Po chwili Kinguin świętowało zwycięstwo w wielkim finale DH Open w Montrealu. Dodatkowo za pierwsze miejsce na turnieju zgarnęli czek w wysokości 50 000 dolarów! Gratulujemy!


Team Kinguin

FACEIT Major London 2018

de_nuke

16:14

de_dust2

16:9

 


ENCE Esports

2 0
fot. Team Kinguin/Maciej Kołek