Ostatnie pojedynki pierwszej fazy Majora CS:GO rozgrywane są systemem BO3. Pierwsze takie starcie stoczyło TyLoo ze Spirit.

Walka o awans do fazy Nowych Legend rozpoczęła się na de_overpass. Tutaj od samego początku widzieliśmy zaciętą walkę. Przeplatane zwycięstwa obu drużyn dostarczyły wiele emocji. Po chwili jednak sytuacja ustabilizowała i na prowadzenie wyszła ekipa z Azji. Spirit do końca pierwszej połowy było stłamszone. Po zmianie stron, gdy przyszło im bronić bombsite’ów radzili sobie nieco lepiej. Runda pistoletowa, a co za tym idzie kilka kolejnych rund wpadło na ich konto. TyLoo potrzebowało jednak niewiele oczek by zdobyć pierwszą mapę. Bliskie rundy ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Azjatów.

Druga mapa to przede wszystkim gra błędów. Po stronie atakującej TyLoo zdobyło całkiem przyzwoitą ilość punktów – 6 oczek dawało prawdopodobne wyrównanie, jeśli Azjaci wygraliby rundę pistoletową. Tak się właśnie stało i drużyna „BnTeTa” niemal zremisowała. Spirit szybko się jednak zreflektowało i do końca regulaminowego czasu gry oglądaliśmy krótkie, zacięte serie zwycięstw obu zespołów. Dogrywka toczyła się jednak zupełnie innym torem. Dogrywka, tak samo jak poprzednia część spotkania przebiegła pod znakiem wyrównanego pojedynku. Pomimo dwukrotnego wyniku 3-0 drużyny nie były w stanie dokończyć mapy i dopiero trzecia dogrywka wyłoniła zwycięzcę. Okazał się nim TyLoo, które zapewniło sobie miejsce w głównej fazie turnieju.

Przeczytaj:  ZywOo znów wygrywa, Polacy daleko