Kinguin wygrywa z RR i melduje się w półfinale DH Open!

Kinguin wygrywa z RR i melduje się w półfinale DH Open!

2020-12-22

Team Kinguin zmierzyło się z Red Reserve w decydującym meczu o wejście do fazy play'off. Przed tym arcyważnym spotkaniem obie ekipy były w dobrej formie, więc jednoznacznego faworyta do zwycięstwa nie było.

Pierwszą mapę - de_dust2 - wymarzenie rozpoczęli Polacy wygrywając pierwsze cztery rundy z rzędu. Małe potknięcie Kinguin w rundzie piątej i szóstej nie zdołało wybić ich z rytmu. Wypadek ten przerwał w kolejnej rundzie Karol "rallen" Rodowicz, który w imponujący sposób zdobył cztery fragi i sam praktycznie ugrał rundę na wynik 5:2. Dzięki temu Pingwiny mogły powrócić, by dalej niepodzielnie panować na serwerze. Ostatecznie "Minise" i spółka zakończyli pierwszą połowę ogromną przewagą 11:4. Po zmianie stron RR ugrało drugą "pistoletówkę", dzięki czemu podciągnęli oni trochę wynik, ale Team Kinguin powróciło na właściwe tory kończąc pierwszą mapę zwycięskim dla siebie rezultatem 16:9.

Po przerwie overpassa lepiej zaczęła drużyna za Szwecji, która wygrała rundę z pistoletami i dwie kolejne, prowadząc po chwili 3:0. Overpass już od samego początku nie sprzyjał Polakom, którzy seryjnie przegrywali kolejne rundy. Przy bardzo niekorzystnym wyniku 8:1 Team Kinguin zdołało odrobić trzy rundy, ale niestety pozostałe trzy trafiły na konto rywali, dzięki czemu Red Reserve pewnie wygrało pierwszą połowę rezultatem 11:4. Druga połówka dobrze rozpoczęła się dla rodzimej formacji, która zgarnęła "pistolet" i kolejne trzy punkty. Mimo oddania jednej rundy Szwedom, Pingwiny nie dały się zbić z tropu, niwelując skutecznie całą przewagę i doprowadzając do remisu 12:12. Kinguin do końca pozostało zdeterminowane, by wygrać i też tak się stało. Nie oddali już RR ani jednej rundy i zwyciężyli wynikiem 16:12.

Dzięki tej wygranej Team Kinguin zmierzy się jutro w pierwszym półfinale z inną polską formacją - AGO Esports. Zatem już dziś możemy być pewni, że choć jedna polska drużyna będzie w wielkim finale DreamHack Open Montreal 2018!

Red Reserve  

DreamHack Open Montreal 2018

de_dust2

9:16

de_overpass

12:16

  Team Kinguin 0 2 Anglojęzyczna transmisja z DreamHack Open Montreal 2018 dostępna jest na oficjalnym kanale DreamHacka na twitchu. fot. Team kinguin/ Maciej Kołek