Team Kinguin zmierzyło się z Red Reserve w decydującym meczu o wejście do fazy play’off. Przed tym arcyważnym spotkaniem obie ekipy były w dobrej formie, więc jednoznacznego faworyta do zwycięstwa nie było.

Pierwszą mapę – de_dust2 – wymarzenie rozpoczęli Polacy wygrywając pierwsze cztery rundy z rzędu. Małe potknięcie Kinguin w rundzie piątej i szóstej nie zdołało wybić ich z rytmu. Wypadek ten przerwał w kolejnej rundzie Karol „rallen” Rodowicz, który w imponujący sposób zdobył cztery fragi i sam praktycznie ugrał rundę na wynik 5:2. Dzięki temu Pingwiny mogły powrócić, by dalej niepodzielnie panować na serwerze. Ostatecznie „Minise” i spółka zakończyli pierwszą połowę ogromną przewagą 11:4. Po zmianie stron RR ugrało drugą „pistoletówkę”, dzięki czemu podciągnęli oni trochę wynik, ale Team Kinguin powróciło na właściwe tory kończąc pierwszą mapę zwycięskim dla siebie rezultatem 16:9.

Po przerwie overpassa lepiej zaczęła drużyna za Szwecji, która wygrała rundę z pistoletami i dwie kolejne, prowadząc po chwili 3:0. Overpass już od samego początku nie sprzyjał Polakom, którzy seryjnie przegrywali kolejne rundy. Przy bardzo niekorzystnym wyniku 8:1 Team Kinguin zdołało odrobić trzy rundy, ale niestety pozostałe trzy trafiły na konto rywali, dzięki czemu Red Reserve pewnie wygrało pierwszą połowę rezultatem 11:4. Druga połówka dobrze rozpoczęła się dla rodzimej formacji, która zgarnęła „pistolet” i kolejne trzy punkty. Mimo oddania jednej rundy Szwedom, Pingwiny nie dały się zbić z tropu, niwelując skutecznie całą przewagę i doprowadzając do remisu 12:12. Kinguin do końca pozostało zdeterminowane, by wygrać i też tak się stało. Nie oddali już RR ani jednej rundy i zwyciężyli wynikiem 16:12.

Przeczytaj:  Były zawodnik Izako Boars nowym nabytkiem x-kom team?

Dzięki tej wygranej Team Kinguin zmierzy się jutro w pierwszym półfinale z inną polską formacją – AGO Esports. Zatem już dziś możemy być pewni, że choć jedna polska drużyna będzie w wielkim finale DreamHack Open Montreal 2018!