Za nami kolejne 4 emocjonujące spotkania. Do domu wraca Sprout, Ancient, NoChance oraz BIG. W grze dalej pozostaje CR4ZY, fnatic, Mousesports oraz North.

Pierwszym ze wczorajszych meczów było spotykanie pomiędzy BIG a Ancient,  w którym to BIG odniosło triumf 2:1. Po pierwszej mapie widoczna była przewaga Ancicent, które to zdobyło aż 8 punktową przewagę. Najwięcej eliminacji na tej mapie zdobył szwedzki zawodnik – „draken”. Drugą z map w tym spotkaniu był Train, w którym to podczas trwania dogrywki wygrało BIG przewagą 3 punktów. Warto wspomnieć, że była to udana mapa dla „XANTARESa”. Statystyki 29-15 mogą robić wrażenie! Ostatnią i rozstrzygającą mapą był Dust2, na którym ponownie po dogrywce zwycięstwo odniosło BIG. Mapa ta ewidentnie była dla „tabseNa”, który zrobił na niej aż 37 fragów.

 • Nuke – 8:16
 • Train – 19:16
 • Dust- 19:17

Kolejnym ze spotkań był mecz pomiędzy mousesports i Sprout . Mousesports wyszło zwycięsko z tego spotkania z bilansem 2:1. Pierwsza z map mimo niewielkiej przewagi została zabezpieczona przez  Sprout, nie mogli oni jednak na długo cieszyć się wygraną. Już kolejna z map nie poszła po ich myśli i wynikiem 16:12 Sprout uległo mousesports. Trzecią i decydującą mapa był Mirage, w którym swoje zwycięstwo odniosło mousesports  wygrywając 16 do 9, odsyłając tym samym Sprout do domu. Zawodnikiem meczu został Özgür „woxic” Eker kończąc wszystkie mapy z dodatnim wynikiem zabójstw.

 • Train – 13:16
 • Dust 2 – 16:12
 • Mirage – 16:9
Przeczytaj:  Co nas czeka w wielkim finale IEM Sydney 2018

Następnym spotkaniem był pojedynek między North i BIG, w którym North odnosząc zwycięstwo 2:0 pozostało dalej w grze zabezpieczając minimum 4. miejsce. Po pierwszej mapie było widać przewagę North, które wygrało Overpassa wynikiem 16-12. Drugą z map było Inferno, na którym North już po pierwej połowie  prowadziło wynikiem 10-5, druga z połów nie była dla nich żadną z przeszkód i ostatecznie wynikiem 16:7  North pozostało dalej w grze. Widać było, że „aizy” ma swój dzień, bowiem na Inferno zabił aż 26 razy.

 • Overpass – 16:12
 • Inferno – 16:7

Ostatnim już spotkaniem był mecz o pozostanie w grze. Mousesports wygrywając pojedynek 2:1 z NoChance, zabezpieczyło sobie miejsce w dzisiejszych meczach. Na Mirage dominacja mousesports  był ogromna, dali oni zdobyć tylko 2 punkty swoim przeciwnikom, najwięcej killi z drużyny NoChance zdobył kRYSTAL i liczba ta wynosiła 8. Po przegranej mapie widać było motywację u NoChance, które drugą mapę wygrało wynikiem 16:6. Ostatnia mapa dla obu drużyn była decydującą, bo to właśnie od niej zależało, kto zostanie dalej w grze, a kto odejdzie z niczym. Na de_nuke, Myszy nie uległy presji i wygrały wynikiem 16:11, dzięki czemu pozostały w turnieju. Graczem meczu został „woxic”,  zdobywając 57 likwidacji.

 • Mirage – 16:2
 • Vertigo – 6:16
 • Nuke – 16:11
Przeczytaj:  Poznaliśmy grupy V4 Future Sports Festival: Adwokacik zmierzy się z legendami!

Już o 16:00 w grze zobaczymy CR4ZY, które zmierzy się z North, a o 19:00 swoje spotkanie rozegra fnatic oraz mousesports. Przypomnijmy, że w puli nagród europejskiego Minora znajduje się 50 tysięcy dolarów. Big, NoChance i Sprout wracają do domu z niczym.