2564 – tyle dni Christopher „GeT_RiGhT” Alesund był związany z legendarną szwedzką drużyną Ninjas In Pyjamas. Dzisiaj skandynawska organizacja poinformowała, że „GeT_RiGhT” nie jest już zawodnikiem dywizji CS:GO!

Gdy w czerwcu NiP zakontraktowało Nicolasa „Plopskiego” Gonzaleza Zamorę, pojawiła się również informacja, że szwedzki zespół poszukuje nowego zawodnika, który miałby zastąpić 27-letniego „GeT_RiGhTa”. Po trzech miesiącach w końcu doszło do jakichś ruchów i legenda sceny Counter-Strike’a opuściła skład NiP. Początkowo Christopher miał pozostać w zespole dowodzonym przez „F0resta” tylko na czas Majora, jednak ostatecznie rozegrał ze swoimi starymi kolegami jeszcze dwa turnieje.

W barwach Ninjas in Pyjamas „GeT_RiGhT” występował nieprzerwanie od 2012 roku. Wraz z „F0restem”, udało im się wygrać jeden turniej rangi Major, pięciokrotnie kończąc rozgrywki na drugim miejscu. W prestiżowym rankingu portalu HLTV Szwed dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem roku, dokładnie w 2013 i 2014 roku.

Miejsce Alesunda w składzie NiP podobno zająć ma Simon „twist” Eliasson, który po nieudanym występie na Majorze został odsunięty od składu Fnatic. Dwudziestoczteroletni letni snajper prawdopodobnie zadebiutuje w nowym zespole już na początku października. „GeT_RiGhT” natomiast ma do podjęcia ważną decyzję, a mianowicie czy pozostaje w organizacji w innej roli, czy też zacznie poszukiwania nowego domu.

Przeczytaj:  Czas zacząć pierwszy dzień zmagań Asia Minora!

Obecny skład Ninjas In Pyjamas prezentuje się następująco:

 

Patrik „f0rest” Lindberg

Fredrik „REZ” Sterner

Jonas „Lekr0” Olofsson

Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora

Faruk „pita” Pita – trener