Jak co roku, EA Sports Polska ogłosiło swojego ambasadora na nadchodzącą edycję FIFY. W zeszłym roku był nim Robert Lewandowski, a w tym roku wybór padł na Krzysztofa Piątka!

Polak ma za sobą niesamowity debiutancki sezon we włoskiej SERIE A.  „Pio Pio” w ubiegłym sezonie w 30 spotkaniach na włoskich boiskach zdobył 37 bramek. Latem 2018 Piątek przeszedł z Cracovii do Genoi, gdzie błyskawicznie trafił na okładki włoskich gazet, a w trakcie sezonu został bohaterem głośnego transferu do AC Milan! Dobrą formę strzelecką Krzysztof prezentował również w reprezentacji, dla której zdobył cztery gole w siedmiu meczach.

Co ciekawsze, Piątek został zaprezentowany również w trailerze gry od Konami, eFootball PES 2020 i to właśnie w japońskiej produkcji ujrzymy jego charakterystyczną cieszynkę z rewolwerami.

Krzysztof Piątek w taki sposób skomentował objęcie ambasadorstwa nad FIFĄ 20:

„EA Sports FIFA to kultowa seria i gram w nią od kiedy pamiętam. Pozwala połączyć zamiłowanie do piłki nożnej z pasją do gier video. Objęcie tytułu ambasadora gry FIFA 20 to dla mnie spełnienie marzeń z dzieciństwa.”

Globalna premiera FIFY 20 zaplanowana jest na 27 września. Wtedy dowiemy się także, czy polski napastnik AC Milan otrzyma realistyczny gameface w najnowszej produkcji EA. Gra dostępna będzie na konsole PS4, Xbox One i Nintendo oraz na komputery PC.

 

Przeczytaj:  Kurt znowu zdyskwalifikowany przez EA!