Po raz kolejny rozgrywki CS:GO zawitają do stolicy Węgier, Budapesztu. Już dziś osiem zespołów, w tym dwa z Polski rozpoczną zmagania podczas V4 Future Sports Festival!

Wydarzenie w Budapeszcie gościć będzie osiem zespołów z Europy i Ameryki Południowej. Wśród zaproszonych drużyn znajduje się kilka z światowej czołówki, takich jak mousesports, Made In Brazil czy Ninjas In Pyjamas. Do tego grona dołączyły cztery zespoły z krajów tzw. Grupy Wyszehradzkiej, a mianowicie polskie Virtus.Pro i Adwokacik, węgierskie GAMERZONE oraz czeskie E-RIVALS. Ósmą, ostatnią drużyną biorącą udział w V4 jest duńskie Tricked.

Osiem ekip zostało rozdzielonych do dwóch grup. Podopieczni „Kubena” o awans do play-offów będą musieli powalczyć z mousesports, Tricked i E-RIVALS, a na drodze „SZPERA” i spółki staną takie marki jak Ninjas In Pyjamas, Made In Brazil czy gospodarze turnieju, GAMERZONE. Wszystkie spotkania w fazie grupowej rozgrywane będą w formacie Best Of Three.

Z każdej grupy awansują trzy najlepsze zespoły. Te, które zajmą pierwsze miejsca w swojej klasyfikacji, przechodzą bezpośrednio do półfinału. Natomiast drużyny, które zajmą drugie oraz trzecie miejsca, zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale.

Przeczytaj:  FACEIT Major: Astralis zwycięża wielki finał

Nasi rodacy z Virtus.Pro w pierwszej kolejce wylosowali duńskie TRICKED. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 11:00. Ekipa „HUNDENA” jest ostatnio w niezłej formie, choć jak wiemy, pojedynki offline rządzą się swoimi prawami.  Adwokacik natomiast w swoim pierwszym meczu zmierzy się z legendami sceny CSa, Ninjas In Pyjamas. Spotkanie zespołu „Jedqra” z ekipą „Foresta” odbędzie się natomiast jutro o godzinie 11:00.

W puli nagród całego turnieju znalazło się 331 tysięcy dolarów, z czego niecała połowa trafi do zwycięzcy. Na turniej ten warto zwrócić uwagę nie tylko ze względu na dwie polskie drużyny biorące w nim udział. Gościem specjalnym wydarzenia w stolicy Węgier będzie nie kto inny, jak Jarosław „Pasha” Jarząbkowski!

Polskojęzyczna transmisja dostępna będzie dzięki zaangażowaniu Fantasy Expo, a znaleźć ją będziecie mogli na kanale Piotra „Izak” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Zapraszamy do kibicowania Polakom już dziś od godziny 11:00!