Małe turnieje z udziałem znanych marek zawsze ciekawią fanów CS:GO. Nie inaczej powinno być tym razem, bowiem już za kilka godzin wystartuje turniej Arctic Invitational w mroźnej Finlandii. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótki spis najważniejszych informacji dotyczących tego turnieju!

Wydarzenie odbywać się będzie w stolicy Finlandii, Helsinkach i potrwa jeden dzień. W Hartwall Arenie cztery zespoły z całego świata (no może nie z Azji) powalczą o nagrody z puli 100 tysięcy euro. Wśród uczestników znajdują się trzy zaproszone zespoły: Cloud 9, FURIA i CR4ZY, oraz zwycięzca eSM 2019, fińskie SJ. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w wysokości 60 tysięcy euro.

Cały turniej będzie wyjątkowo krótki, gdyż zostaną rozegrane zaledwie trzy spotkania w formacie Best Of Three. Na zawodników czeka tradycyjna drabinka fazy play-off, zaczynająca się od półfinałów. Zwycięzcy zagrają w finale, przegrani otrzymają natomiast po 10 tysięcy euro.

W pierwszym półfinale zmierzą się ze sobą zawodnicy FURII oraz Cloud 9, a następnie w drugim spotkaniu CR4ZY podejmie SJ Gaming. Po zakończeniu drugiego starcia, zostaną rozegrane finały ELISA 5G Global Games. Wielki finał zaplanowany jest na godzinę 20:00.

Dlaczego, naszym zdaniem, warto zwrócić uwagę na to wydarzenie? Choćby dlatego, że wezmą w nich udział dwa zespoły, znajdujące się w TOP15 rankingu HLTV.

Kolejnym z powodów jest na pewno możliwość zobaczenia w akcji jednego uczestnika Games Clash Masters 2019, brazylijskiego zespołu FURIA. Arctic Invitational będzie również drugim turniejem, na którym pojawi się nowy skład Cloud 9. „Tenz” i spółka swój debiut zaliczyli w Los Angeles podczas turnieju z serii BLAST, na którym wygrali zaledwie jedno spotkanie, co nie przeszkodziło im w awansie o 281 pozycji w rankingu HLTV.

Oprócz „Chmurek”, w akcji zobaczyć będziemy mogli również zawodników CR4ZY, którzy mają za sobą udany występ na berlińskim Majorze. Być może będzie to ich ostatni turniej w tym składzie, gdyż krążą plotki o wykupieniu „Nexy” i „Huntera” przez inne drużyny.

Relacje z helsińskiego turnieju znajdziecie oczywiście na naszej stronie. Startujemy już w dziś o godzinie 12!

Zdjęcie