Kolejne plotki znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dziś w nocy kanadyjska organizacja Luminosity Gaming ogłosiła swoją decyzję o zakończeniu współpracy z brazylijskim składem CS:GO!

Ostatnie miesiące dla Brazylijczyków to była istna katastrofa. Najpierw podopieczni „Zakka” zajęli 13-16 miejsce na finałach 9. sezonu ESL Pro League, potem nie udało im się uzyskać awansu na Majora w Berlinie, a na dodatek przedwczoraj dość niespodziewanie odpadli z kwalifikacji do DreamHack Masters Malmo. Ponadto, zespół opuścił „Lucas1”, który dołączył do Made In Brazil, oraz jego brat, „HEN1”, który został przesunięty na ławkę rezerwowych.W ostatnich dniach ekipa z Brazylii występowała w składzie z zawodnikiem MIBR „felpsem” oraz wypożyczonym z W7M „skullzem”.

Kontrakty z pozostałą trójką zawodników, a także przebywającym na rezerwie „Hen1’im” i trenerem „Zakkiem” zostały rozwiązane. „Hen1” od dzisiaj pozostaje wolnym agentem, a pozostała czwórka dalej zamierza występować razem. Organizacja podjęła również niezwykle korzystną dla zawodników decyzję – oddała im swoje miejsca w ESL Pro League oraz ECS.

Trener zespołu, „Zakk” tak skomentował zakończenie współpracy z Luminosity:

„Mimo że 3 z nas jest teraz wolnymi agentami,to wydaje mi się, że to świetna okazja. W końcu mamy skład, którego chcemy, a gra zespołowa w ostatnim czasie była idealna. „Z dumą ogłaszamy, że weźmiemy udział w ESL Pro League. „Skullz” i „felps” byli wypożyczeni, a teraz przebywają na ławkach w swoich drużynach, co oznacza, że ​​jesteśmy gotowi i zmotywowani do skopania kilku tyłków! Jesteśmy otwarci na negocjacje!”

Skład ex-Luminosity prezentuje się następująco:

 Lucas „steel” Lopes
Gabriel „NEKIZ” Schenato
Ricardo „boltz” Prass
João „felps” Vasconcellos (Wypożyczony z MIBR)
Felipe „skullz” Medeiros (Wypożyczony z  W7M)

 Rafael „zakk” Fernandes (trener)

 Henrique „HEN1” Teles (Wolny agent)