fot. Games Clash Masters | Maciej Kołek

Trzy dni emocji to zdecydowanie za mało! Niestety, już dzisiaj zakończy się druga edycja gdyńskiego turnieju Games Clash Masters. W wielkim finale zmierzą się ze sobą zawodnicy Sprout oraz Illuminar Gaming!

Starcie, które wyłoni mistrza Games Clash Masters, zostanie rozegrane w formacie Best Of Five, czyli do trzech wygranych map. Oba zespoły na tym turnieju nie zaznały jeszcze smaku porażki, jednak na pewno dzisiaj się to zmieni. Polacy w fazie grupowej pokonali najpierw x-kom AGO 16:13, a potem w meczu wygranych ograli brazylijski zespół FURIA wynikiem 16:14. W półfinale natomiast „Innocent” i spółka, po niezwykle wyrównanym starciu wyeliminowali swoich kolegów z Aristocracy. Niemcy natomiast zmagania w Gdynii rozpoczęli od wygranej z zespołem „TaZa”. W spotkaniu zwycięzców „denis” i spółka bez większych problemów zwyciężyli z DreamEaters. W półfinale natomiast Sprout mierzyło się z FURIĄ. a spotkanie to zakończyło się zwycięstwem naszych zachodnich sąsiadów 2:1.

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 13:30. Transmisję na żywo znajdziecie m.in. na kanale Games Clash TV w serwisie Twitch. Przypominamy, że wydarzenie w Gdynii jest objęte patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, a także jest największym tego typu wydarzeniem w tamtym regionie.

Zwycięzca całego turnieju otrzyma  czek na 50 tysięcy dolarów. Zespół który zajmie drugie miejsce, zgarnie 20 tysięcy amerykańskiej waluty. Najważniejszą nagrodą jest oczywiście puchar GCM, który widzicie na samej górze. Kto według Was go wzniesie przed publicznością zgromadzoną w Gdynia Arena? Piszcie w komentarzach!