Mamy dzisiaj pierwszy dzień listopada, co oznacza że EA Sports ogłosiło nominacje do nagrody Player Of The Month Ligi Angielskiej. O miano najlepszego zawodnika października powalczy sześciu zawodników, a wśród nich znajduje się Jamie Vardy!

Zdaniem EA Sports w minionym miesiącu na wyróżnienie zasłużyło dwóch graczy Leicester City – Youri Tielemans oraz wspomniany Jamie Vardy. Lisy w październiku wygrały dwa spotkania, w tym jedno aż 9:0 z Southampton. Youri zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę, a Jamie cztery razy wpakował piłkę do bramki rywali. Obaj zawodnicy znacznie przyczynili się do tego, że Leicester zajmuje obecnie trzecią pozycję w lidze!

Nominacje otrzymali również zawodnicy dwóch beniaminków – Dean Henderson (Sheffield United), który w zeszłym miesiącu dwukrotnie zachował czyste konto i zanotował kilka wspaniałych interwencji oraz Jack Grealish, pomocnik Aston Villa, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i dorzucił do tego dorobku jedną asystę. Zespół Hendersona zajmuje obecnie ósmą pozycję w lidze, a Aston Villa znajduje się na odległej piętnastej lokacie.

Pozostała dwójka nominowanych to piłkarze z klubów tzw. Top Six, a mianowicie Manchesteru City oraz Chelsea. Z zespołu „Obywateli” EA wybrało Ilkaya Gundogana, a w zespole „The Blues” najbardziej wyróżnił się zdaniem Kanadyjczyków Willian. Skrzydłowy Chelsea zaliczył w październiku 2 asysty i dołożył do tego jedno trafienie, a Londyńczycy zajmują wysoką, czwartą pozycję. Niemiecki pomocnik obecnego mistrza Anglii w trzech październikowych spotkaniach zdobył zaledwie jedną bramkę, jednak swoją grą pomógł zespołowi w pokonaniu m.in. Crystal Palace.

Przeczytaj:  Poznaliśmy nominowanych do wrześniowej nagrody zawodnika miesiąca angielskiej Premier League!

Głosowanie odbywa się tradycyjnie poprzez stronę EA POTM 2020. Zwycięzca w nagrodę otrzyma statuetkę oraz specjalną kartę POTM w FUT 20. Wyniki poznamy za około dwa tygodnie.