Dzisiaj fani polskiego CS’a na brak emocji  narzekać na pewno nie mogą. Rano mogliśmy oglądać  Virtusów , którzy walczyli w Budapeszcie podczas v4 Sport Festival. Za kilkanaście minut w  grze zobaczymy  natomiast  Illuminar Gaming, które podejmie Copenhagen Flames!

Pojedynek Polaków z Duńczykami odbędzie się w ramach pierwszej rundy kwalifikacji do NEST PRO series 2019. Start tego pojedynku zaplanowany jest na 15:30, a oba zespoły zmierzą się ze sobą w formacie best of three. Copenhagen Flames zajmuje obecnie 54 pozycję w rankingu HLTV, podczas gdy „Innocent” i spółka okupują 69 miejsce.

Oba zespoły spotkają się po raz drugi nie tylko w ciągu ostatnich 30 dni, ale i w historii. Poprzednim razem w meczu rozgrywanym w ramach kwalifikacji do ECS Pinnacle cup lepsi okazali się nasi rodacy, którzy wygrali 2:1.

Gdybyśmy mieli brać pod uwagę ostatnie 5 meczów, to zdecydowanym faworytem jest zespół „Acilon’a”. Copenhagen Flames ma obecnie na swoim koncie serię 5 wygranych z rzędu i na pewno Duńczycy będą chcieli ją kontynuować. W przypadku IHG nie jest już tak kolorowo, gdyż „Mono” i spółka z ostatnich pięciu spotkaniach wyszli zwycięsko  zaledwie raz. Było to wczorajsze zwycięstwo z finalistą Starladder Major Berlin 2019, AVANGAR!

Stawką całych kwalifikacji jest jedno zaproszenie na turniej LAN z pulą nagród 50 tysięcy dolarów. Powalczy o nie osiem zespołów, w tym uczestnik Games Clash Masters w Gdyni, czyli Syman

Polską transmisję z dzisiejszego meczu Illuminar znajdziecie tradycyjnie na kanale Majki w serwisie twitch. Początek już za 30 minut!