Poznaliśmy drugą nową ligę, która pojawi się w nadchodzącej wielkimi krokami FIFIE 20. Dwa tygodnie po ogłoszeniu Ligi Indyjskiej, EA Sports poinformowało o dodaniu do „dwudziestki” ligi rumuńskiej – Liga 1 Betano!

Liga rumuńska będzie 45. ligą dostępną w FIFIE 20. Co prawda pogłoski o jej dodaniu pojawiły się już ponad miesiąc temu, jednak dopiero wczoraj ta informacja została oficjalnie potwierdzona.

W Liga 1 Betano występuje 14 zespołów, a wśród nich znajdują się znane wielu fanom Ligi Mistrzów drużyny takie jak: obecny mistrz kraju CFR 1907 Cluj czy FCSB (Dawniej Steaua Bukareszt, jednak klub utracił prawa do nazwy, herbu i strojów w skutek konfliktu z armią). Fani Football Manager kojarzyć mogą FC Vitorul, który w grze od SEGA jest prawdziwą kuźnią talentów, natomiast sympatycy stołecznej Legii mogą skojarzyć CSU Krajowa, z którym to „Legioniści” rozegrali zremisowany 3:3 sparing na początku lipca.

Na ten moment nie spodziewamy się ogłoszenia żadnej nowej ligi. Możliwy jest powrót ligi rosyjskiej, do której prawa EA utraciło rok temu. W tym roku jednak producenci Pro Evolution Soccer – KONAMI, nie mają wyłącznej licencji na Prjemier Liga. Prawdopodobnie do gry powróci Zenit Sankt Petersburg, który wystąpi w nadchodzącym sezonie UEFA Champions League.

Przeczytaj:  Piasek, słońce, piękne krajobrazy i FIFA 19 - tak wyglądał Flaming Cup FIFA 19 vol. 3 na szczecińskiej Wyspie Grodzkiej

Niestety, zanosi się na to, że niewielu zawodników z ligi rumuńskiej będzie posiadało zeskanowane twarze. Na poniższym filmie każdy piłkarz ma wygenerowany automatycznie wizerunek. Dziwi natomiast fakt, że mimo posiadania jednej z siedzib w stolicy Rumunii, kanadyjska firma nie zdecydowała się na dodanie tej ligi do gry kilka lat wcześniej. To właśnie w mieście nad Dymbowicą odbyły się trzy turnieje FIFA 19 z serii Global Series Esport Tournaments, w tym dwa turnieje FUT Champions Cup.

Romanian league in FIFA 20 CONFIRMED! from FIFA