LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów
LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów w Counter-Strike: Global Offensive wkracza w życie. W turnieju zobaczymy topowe polskie zespoły takie jak AGO Esports czy devils.one. Czyżby szykował się przełom w polskim esporcie?

Należąca do spółki marka LOTTO została partnerem Game Jam Square – imprezy skierowanej do miłośników Game Dev’u, na której odbędzie się prawdziwy esportowy hit tej wiosny w Polsce – turniej LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów  w Counter-Strike: Global Offensive. Zmagania będą transmitowane na żywo w internecie, a do udziału w zawodach zaproszono cztery najlepsze polskie drużyny. Dwie z nich to zwycięzcy kluczowych krajowych lig: Polskiej Ligi Esportowej (AGO Esports) oraz EMP (devils.one). Trzecie zaproszenie przeznaczono dla zwycięzcy GG League, czyli x-kom team. Czwarta drużyna otrzyma dziką kartę na podstawie wyróżniania się w rozgrywkach na przestrzeni ostatniego roku. Co więcej, właściciel marki LOTTO szykuje dla fanów elektronicznej rozrywki niespodziankę! 27 kwietnia (sobota) odbędzie się konferencja, dotycząca kontynuacji zaangażowania marki w polski esport.

Po wielu latach wspierania przez Totalizator Sportowy rozwoju polskiego sportu przyszedł czas na esport. Ogłoszenie w lutym przez właściciela marki LOTTO wejścia w branżę sportów elektronicznych można traktować jako rozpoczęcie przełomowego okresu dla miłośników wirtualnej rozrywki. Decyzja o zaangażowaniu w esport jest efektem zmian, które aktualnie przechodzi spółka. Rozwój firmy motywuje szeroko rozumiana digitalizacja, którą możemy zaobserwować poprzez m.in. uruchomienie przez spółkę pierwszego legalnego internetowego kasyna. Już w lutym mieliśmy okazję obserwować pierwsze inwestycje Totalizatora Sportowego w branżę sportów elektronicznych. Wówczas marka LOTTO została partnerem wszystkich transmisji z turniejów organizowanych przez ESL.