Luminosity rozwiązuje dywizję CS:GO!

Luminosity rozwiązuje dywizję CS:GO!

2020-12-22 Kolejne plotki znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dziś w nocy kanadyjska organizacja Luminosity Gaming ogłosiła swoją decyzję o zakończeniu współpracy z brazylijskim składem CS:GO!

Ostatnie miesiące dla Brazylijczyków to była istna katastrofa. Najpierw podopieczni "Zakka" zajęli 13-16 miejsce na finałach 9. sezonu ESL Pro League, potem nie udało im się uzyskać awansu na Majora w Berlinie, a na dodatek przedwczoraj dość niespodziewanie odpadli z kwalifikacji do DreamHack Masters Malmo. Ponadto, zespół opuścił "Lucas1", który dołączył do Made In Brazil, oraz jego brat, "HEN1", który został przesunięty na ławkę rezerwowych.W ostatnich dniach ekipa z Brazylii występowała w składzie z zawodnikiem MIBR "felpsem" oraz wypożyczonym z W7M "skullzem".

Kontrakty z pozostałą trójką zawodników, a także przebywającym na rezerwie "Hen1'im" i trenerem "Zakkiem" zostały rozwiązane. "Hen1" od dzisiaj pozostaje wolnym agentem, a pozostała czwórka dalej zamierza występować razem. Organizacja podjęła również niezwykle korzystną dla zawodników decyzję - oddała im swoje miejsca w ESL Pro League oraz ECS.

Trener zespołu, "Zakk" tak skomentował zakończenie współpracy z Luminosity:

"Mimo że 3 z nas jest teraz wolnymi agentami,to wydaje mi się, że to świetna okazja. W końcu mamy skład, którego chcemy, a gra zespołowa w ostatnim czasie była idealna. „Z dumą ogłaszamy, że weźmiemy udział w ESL Pro League. "Skullz" i "felps" byli wypożyczeni, a teraz przebywają na ławkach w swoich drużynach, co oznacza, że ​​jesteśmy gotowi i zmotywowani do skopania kilku tyłków! Jesteśmy otwarci na negocjacje!"

Skład ex-Luminosity prezentuje się następująco:

 Lucas "steel" Lopes Gabriel "NEKIZ" Schenato Ricardo "boltz" Prass João "felps" Vasconcellos (Wypożyczony z MIBR) Felipe "skullz" Medeiros (Wypożyczony z  W7M)

 Rafael "zakk" Fernandes (trener)

 Henrique "HEN1" Teles (Wolny agent)

https://twitter.com/Luminosity/status/1172243407290417153?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1172243407290417153&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.hltv.org%2Fnews%2F27854%2Fofficial-luminosity-release-roster