Wiemy już kto zmierzy się z Natus Vincere w półfinale ELEAGUE Premier 2018. Będzie to Team Liquid. Północnoamerykańska formacja poradziła sobie w meczu o wyjście z grupy, gdzie ich rywalem było MIBR, zapewniając sobie tym samym miejsce w playoffach, turnieju rozgrywanego w Atlancie.

Przypomnijmy tylko, że obie formacje spotkały się ze sobą już raz na tegorocznej edycji ELEAGUE’a. Było to w pierwszym meczu fazy grupowej grupy A, wtedy lepsze okazało się TL. Podobnie było i tym razem, ekipa „TACO” poradziła sobie z brazylijskim składem w  przeciągu dwóch map.

Pierwsza mapa- de_cache była dość jednostronna, jeśli chodzi o rundy full na full, gdzie dominowało Team Liquid. Jedynym sukcesem zawodników MIBR-u było, wygranie obu rund pistoletowych. Zaraz potem TL przejęło inicjatywę, dyktując reguły gry sowim rywalom. Do stanu 9:8 możemy uznać grę za w miarę wyrównaną. Finalnie jednak to północnoamerykański skład okazał się lepszy, zagarniając cache’a wynikiem 16:10. Jest to dość kiepski rezultat dla MIBR-u, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że ekipa „FalleNa” wygrała obie pistoletówki.

Przeczytaj:  IEM Katowice Major 2019 Challenger Stage: Zapowiedź dnia drugiego

Na de_overpassie również nie było tak kolorowo, dla „coldzery” i spółki. Pomimo zgarnięcia przez brazylijski skład rundy pistoletowej, TL okazało się lepsze w następnej rundzie force, doprowadzając tym samym do wyrównania. Ekipa „Elige’a” postanowiła iść za ciosem, i nim się obejrzeliśmy, na tabeli widniał wynik 7:1. Od tego momentu amerykanie nie wypuścili z rąk prowadzenia ani na chwilę, cały czas mając chociaż rundę przewagi nad MIBR-em. Ostatnie rundy nie należały już do zbyt emocjonujących, potwierdzając tylko, że to Team Liquid bardziej zasługuje na miejsce w półfinale.

Już jutro o 23:00 TL zmierzy się z NaVi, i powalczy o wielki finał. MIBR natomiast żegna się z turniejem, i wracam do domu z nagrodą 40 000 $.


MIBR

ELAEGUE Premier

CS:GO 2018

de_cache

10:16

de_overpass

10:16

 


Team Liquid
0 2