Wczorajsze popołudnie oraz wieczór w lidze LOOT.BET przejęły polskie drużyny. Najpierw w pojedynku z ad hoc mierzyło się Izako Boars, następnie adwokacik podjęło Unique.

Z dość sporym opóźnieniem rozpoczął się mecz IB. Około dwudziestu pięciu minut po planowanym starcie mogliśmy jednak zasiąść przed ekranami i kibicować polskiej formacji. Spotkanie na de_dust2 nie rozpoczęło się jednak dobrze dla „Patitka” i spółki. Na samym początku spotkania Niemcy zdominowali przeciwnika i na tablicy wyników ujrzeliśmy wynik 7:2. Nie przypuszczaliśmy jednak, że był to przedostatni moment, w którym ad hoc cieszyło się z prowadzenia. Od rundy numer 10 Polacy wzięli się w garść i nie oddali już punktu po stronie broniącej. Drugą rundę pistoletową na Duscie ponownie wygrali Niemcy, co dało im jedno oczko przewagi nad rywalem. Od rundy z pełnym wyposażeniem Izako Boars stanęło jednak na wysokości zadania i do końca mapy oddali tylko trzy rundy. Wynik 16:12 zadecydował o tym, że to właśnie Polacy mogli zakończyć spotkanie na de_train. Tak też się stało, bowiem „EXUS” i spółka radzili sobie niemal perfekcyjnie na drugiej mapie. Tylko dwie rundy oddane Niemcom zapewniły im wygraną w tym meczu.

Przeczytaj:  Virtus.pro vs x-kom, polskie derby w LOOT.BET Season 2

Wczesnym wieczorem do walki stanął natomiast adwokacik. Polska ekipa miała okazję zdobyć drugie zwycięstwo w systemie szwajcarskim, jednak na drodze stanęło im Unique. Od samego początku Rosjanie dobrze radzili sobie w spotkaniu, a mapa de_train to zdecydowanie popis ich umiejętności. Dobry start zapewnił im aż siedem rund przewagi, co skrzętnie wykorzystali. Chwilowe odżycie adwokacika pod koniec pierwszej połowy nie przełożyło się jednak na walkę w drugiej części spotkania. Polacy zdobyli tylko 8 rund, przez co musieli walczyć o życie na Mirage’u. Po przerwie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Tym razem to „SZPERO” i spółka zdominowali spotkanie i pokazali kawał dobrego „kantera”. Wynik 16:8 pojawił się także na de_mirage, jednak tym razem zwycięstwo mogli przypisać sobie Polacy. Całe spotkanie rozstrzygnąć się miało na Duście2. Tutaj pierwsza połowa nie była już tak jednostronna jak na poprzednich mapach. Krótkie serie zwycięstw obu ekip przeplatały się, jednak ostatecznie to Rosjanie wyszli z potyczki lepiej. Trzy rundy przewagi do przerwy dały im mały zapas, który bardzo szybko przekuli w siedmiorundowe prowadzenie. W takiej sytuacji Unique nie mogło już zaprzepaścić szansy. Szybkie dokończenie spotkania sprawiło, że adwokacik będzie walczyć o życie w lidze LOOT.BET/CS.