Międzynarodowy turniej Games Clash Masters powoli się zbliża. Z tygodnia na tydzień organizatorzy uchylają rąbka tajemnicy o atrakcjach oraz zespołach, które wystąpią na tym evencie.

Kilka chwil temu dowiedzieliśmy się, że kolejną zaproszoną drużyną zostało HellRaisers. W dniach 28-30 września przyjadą do Polski, aby na obiekcie Gdynia Arena zmierzyć się na czarno-złotej arenie w turnieju CS:GO. Piętnasta drużyna według światowego rankingu HLTV.org jest drugą, po duńskim zespole Heroic, organizacją zaproszoną do turnieju. W szeregach HR znajdują się między innymi tacy zawodnicy jak Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk czy Kirill „ANGE1” Karasov.

Polska na ten moment ma dwóch przedstawicieli – AGO Esports oraz Team Kinguin. Przed nami jeszcze Trzeci Turniej Eliminacyjny Games Clash Masters, do którego już teraz każdy może zgłosić swoją drużynę na www.gamesclash.pro. Czwarty turniej, miesiąc przed głównym wydarzeniem, będzie Turniejem Ostatniej Szansy dla drużyn, które zajmowały drugie miejsca we wcześniejszych Turniejach Eliminacyjnych oraz dla jednej drużyny z kwalifikacji online.

Łączna pula nagród na gdyńskim wydarzeniu opiewać będzie na 100 000$. O podział tej wysokiej sumy zawalczy 8 zespółów. Samo wydarzenie, które rozpocznie się 28 września na Gdynia Arena będzie darmowe, a organizatorzy zapewniają o wielkiej scenie 360 stopni, jakie mogliśmy obserwować na największych turniejach na świecie z pełnym zapleczem efektów świetlnych i pirotechniki. Wokół turnieju na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji, takich jak strefy free2play, strefa kibica z foodtrackami, stoiska gamingowe i miejsca do spotkań z graczami.