Po rocznym rozstaniu z North  Mathias „MSL” Lauridsen ponownie będzie częścią zespołu. MSL zastąpi miejsce Jakoba „JUGiego” Hansena, który już nie będzie reprezentował barw North. 

Przez rok Lauridsen występował w Rogue oraz OpTic Gaming. To właśnie z tą drugą ekipą zwyciężył DreamHacka Open Summer 2019. Ponadto zawodnik ze Skandynawii meldował się na takich imprezach, jak chociażby DreamHack Masters w Malmö, ale w końcowym rezultacie nie wraz ze swoimi kompanami nie zaszedł daleko. Warto przypomnieć, że jeszcze w 2018 roku, kiedy MSL grał w North stawał na szczycie takich wydarzeń jak DreamHack Masters Stockholm czy DreamHack Open Valencia. Z pewnością powtórzenie chociażby jednego z tych rezultatów jest czymś pożądanym przez włodarzy organizacji, jak i samego zawodnika.

Powrót MSLa, to również przesunięcie JUGiego na ławkę rezerwowych. Hansen z North był związany od maja ubiegłego roku. 22 latek wraz z North zajął 3-4 miejsce na finałach ECS, wystąpił na swoim pierwszym Majorze w życiu, a także triumfował na DreamHack’u Open w Sevilli. Jednak takie osiągnięcia nie wystarczyły, by JUGi dalej reprezentował barwy North, co tłumaczy Head of Esport North: „Odejście Jakoba z podstawowego składu było niestety konieczne, by przywrócić balans drużynie, której brakowało siły i określonego przywództwa”.

Skład North prezentuje się następująco:

  • Philip „aizy” Aistrup
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
  • Nicklas „gade” Gade
  • René „cajunb” Borg
  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Torbjørn „mithR” Nyborg – trener
Przeczytaj:  AGO pewnie pokonuje Team Preparation w ESL MP!

Mathias „MSL” Lauridsen swój pierwszy turniej po powrocie do North zagra podczas DreamHacka Open Leipzig. Wydarzenie ma się odbyć w dniach 24-26 stycznia, a łączna pula nagród wynosić będzie 100 tysięcy dolarów.

fot. DreamHack