20 stycznia no i w końcu się doczekaliśmy! Poznaliśmy najlepszego zawodnika ubiegłego roku, zgodnie z oczekiwaniami większości po poznanej trzeciej lokacie – triumfatorem okazał się Mathieu „ZywOo” Herbaut. Francuz ma dopiero 19 lat i już zaczyna z wysokiego „C”. 

Zakontraktowanie Herbauta przez Team Vitality okazało się istnym strzałem w dziesiątkę. 19-letni Francuz ma za sobą bardzo udany rok, czego dowodem jest raiting, który na przełomie 12 miesięcy wyniósł – 1.30 – to najwyższy wynik spośród wszystkich notowań! ZywOo zdobył również pięć nagród MVP – tego wyniku także nie udało się nikomu przebić. Warto też wspomnieć o różnicy zabójstw do śmierci, a ta wynosi w przypadku reprezentanta Vitality aż +955! Jeśli patrzeć na sukcesy drużynowe, to Herbaut wraz z Vitality zwyciężył trzy turnieje, a mowa tutaj o CS_SUMMIT 4, ECS Season 7 Finals oraz EPICENTER. Ponadto 19 latkowi udało się dotrzeć do finału ESL One Cologne oraz DreamHacka Masters Malmö.

Na drugiej lokacie uplasował się Aleksandr „s1mple” Kostylev. Ukrainiec w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce w rankingu od HLTV, ale za rok 2019 musiał pogodzić się z wyższością rywala z Francji. Za Natus Vincere raczej nie najlepszy rok. Drużyna ta zwyciężyła tylko jedno wydarzenie, a było nim StarSeries Season 7. To właśnie za ten turniej s1mple uzyskał swoje jedyne miano najlepszego zawodnika. Na konto Kostylieva wpadło pięć nagród EVP. Raiting 22-latka wyniósł 1.29.Ponadto zajął trzecie miejsce na takich imprezach jak: IEM Katowice, ESL One Cologne, DreamHack Masters Malmö, BLAST Pro Series Copenhagen czy ESL Pro League Season 10.

 

 

Przeczytaj:  StarLadder Major Berlin 2019: Kolejny dzień, kolejne niespodzianki

Tak prezentuje się 20 najlepszych graczy 2019 roku:

1. Mathieu „ZywOo” Herbaut
2. Aleksandr „s1mple” Kostylev
3. Nicolai „device” Reedtz
4. Jonathan „EliGE” Jablonowski
5. Emil „Magisk” Reif
6. Denis „electronic” Sharipov
7. Keith „NAF” Markovic
8. Vincent „Brehze” Cayonte
9. Russel „Twistzz” Van Dulken
10. Robin „ropz” Kool
11. Nikola „NiKo” Kovač
12. Ozgür „woxic” Ekir
13. Jere „sergej” Salo
14. Andreas „Xyp9x” Højsleth
15. Justin „jks” Savage
16. Peter „dupreeh” Rasmussen
17. Freddy „KRIMZ” Johansson
18. Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
19. Ludvig „Brollan” Brolin”
20. Ethan „Ethan” Arnold

fot. ESL