Fot. DreamHack

Ceremonia otwarcia podczas Intel Extreme Masters w Katowicach to już tradycja. Nie może podczas niej zabraknąć przemowy Michała “CARMACA” Blicharza – wiceprezydenta ESL, występu wokalnego czy też właśnie wniesienia trofeum. W tym roku za tym czynem stał będzie emerytowany Danylo „Zeus” Teslenko.

Coraz więcej kart przed nadchodzącym Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach odsłania ESL. Wczoraj jeszcze, dowiedzieliśmy się, kto uraczy nas swoją obecnością podczas polskiej transmisji z CS:GO, a już dzisiaj przyszło nam poznać personę, której dane będzie wnieść puchar na scenę. To Danylo „Zeus” Teslenko, który co prawda odwiesił myszkę na kołek, ale jest istną legendą cs-a. 

Teslenko najbardziej utożsamiany jest z Natus Vincere i w sumie nie ma się co dziwić. W końcu Ukrainiec pod tą banderą grał najwięcej. Z Na’Vi Zeus sięgnął po triumf na Intel Extreme Masters w 2010 oraz 2011 w Hannowerze.To właśnie za tym drugim razem Ukrainiec wraz z kumplami pokonał Frag eXecutors. To jednak nie koniec, bo przecież w 2017 roku z Gambit Esports Teslenko zwyciężył Majora w Krakowie. Ostatnim sukcesem jako profesjonalnego zawodnika było zwycięstwo na StarSeries & i-League Season 7.

W ubiegłym roku, kiedy to Intel Extreme Masters miało rangę Majora – puchar wnosił Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski. Ameryki nie odkryjemy, jeśli stwierdzimy, że był to bardzo emocjonujący moment jak i dla byłego zawodnika Virtus.pro, jak i publiczności. Co więcej, to nie tylko emocjonujący moment dla turnieju, ale również dla polskiego esportu. 

 

 

Fot. ESL

Intel Extreme Masters rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 1 marca. O nagrody z całkowitej puli nagród pięciuset tysięcy dolarów powalczy szesnaście zespołów z całego świata. Zmagania grupowe startują już w ten poniedziałek.