Dzisiejsze popołudnie zawodnicy Illuminar Gaming spędzili mierząc się z Gambit Youngsters w ramach turnieju European Champions Cup. Niestety, mecz otwarcia nie poszedł po ich myśli, gdyż ulegli Rosjanom 0:2 i znacznie utrudnili swoją sytuację w grupie.

Spotkanie rozgrywane było w formacie BO3, a mapy prezentował się następująco: IHG wybrało Overpassa, Gambit Youngsters zdecydowało się na rozegranie Traina, a trzecią mapą wybrane zostało Inferno.

Overpassa lepiej rozpoczęli zawodnicy z Rosji, grający po stronie CT. “Ax1le” i spółka prowadzili w pewnym momencie 6:0. Przełamanie Polaków nastąpiło dopiero w 8. rundzie. IHG było w stanie zdobyć jeszcze jedną rundę, gdyż zawodnicy ze strefy CIS odpowiedzieli im dwoma wygranymi. Następnie oba zespoły wymieniły się rundami, doprowadzając do wyniku 9:3 dla Rosjan. Ostatecznie, pierwszą połową zwyciężyli podopieczni “F_1Na”. Drugą “pistoletówkę” ponownie wygrali reprezentanci Gambit Youngsters, jednak nasi rodacy odpowiedzieli im trzema wygranymi rundami. Niestety, do końca mapy Polacy byli w stanie zdobyć zaledwie jeden punkt i ostatecznie przegrali swoją mapę 9:16.

Drugą mapę, jaką był Train ponownie od wygrania rundy pistoletowej rozpoczęli Rosjanie, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. “Innocent” i spółka błyskawicznie wyrównali, jednak oponenci po chwili wrócili do dwurundowego prowadzenia. Następnie ekipa “STOMPa” wygrała aż 5 rund, a rywale odpowiedzieli czterema wygranymi potyczkami, wychodząc na prowadzenie 8:7. Po zmianie stron Illuminar wyszło na prowadzenie 11:8, jednak rywale się nie poddali i wygrali siedem rund z rzędu. Ostatecznie mapę zakończyliśmy wynikiem 16:12.

Gambit Youngsters w meczu wygranych mierzy się obecnie z BIG. Polacy w meczu przegranych podejmą AVANGAR.