W tym roku widzieliśmy już różne dziwne rzeczy, dziejące się na polskiej scenie CS:GO. Czegoś takiego się jednak nie spodziewaliśmy! Dziś zawodnicy IHG podejmowali w meczu eliminacyjnym European Champions Cup finalistów Starladder Major Berlin 2019, AVANGAR. Niespodziewanie nasi rodacy wygrali to spotkanie i wyrzucili Kazachów za burtę!

Mecz ten rozgrywany był w formacie BO3, a zaczął się od wybranego przez „Bustera” i spółkę Inferno. Mimo, że to Polacy wygrali dwie pierwsze rundy, pierwszą połowę lepiej zakończyło AVANGAR – 8 punktów pojawiło się na ich koncie. Na szczęście po przerwie ekipa „STOMPa” niczym husaria zmiotła Kazachów z mapy, tracąc w drugiej części meczu zaledwie jedną rundę, ostatecznie wygrywając 16:9.

Drugą mapę, Vertigo ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy IHG, którzy wyszli na prowadzenie 7:3. Ostatecznie pierwszą połowę zakończyli z zaliczką 3 punktów, prowadząc 9:6. Po zmianie stron Kazachowie próbowali odrobić straty, jednak „Innocent” i spółka byli dzisiaj w doskonałej formie. Ostatecznie drugą mapę również wygrali nasi rodacy, tym razem wynikiem 16:13.

Dzięki tej wygranej, IHG odzyskało szansę na awans do fazy play-off. Zawodnicy AVANGAR natomiast pożegnali się z turniejem, nie wygrywając żadnego meczu. Warto wspomnieć, że „Quiket” i spółka pokonali wczoraj Virtus.Pro w ramach ECS S8. Jak to mówi znane przysłowie, raz na wozie, raz pod wozem. Już za kilka minut powinien natomiast rozpocząć się pojedynek Illuminar Gaming z Gambit Youngsters. Polsko-rosyjska potyczka zadecyduje o tym, kto pozostanie w rozgrywkach European Champions Cup.

Przeczytaj:  ESEA MDL Season 30: Virtus.pro wygrywa z Ex-Fragsters, ale były emocje!