Rokas „EspiranTo” Milasauskas to pochodzący z Litwy gracz Counter Strike Global Offensive. Obecnie reprezentuje on barwy europejskiego składu – The Imperial
Początki kariery
Siedemnastolatek swoje pierwsze kroki w grze drużynowej stawiał w barwach litewskiej formacji ChaOs. Mimo, że nie osiągnął wtedy zbyt wiele, to właśnie w tamtym okresie zaczęli pojawiać się pierwsi fani jego talentu i zmysłu do zabijania. Młodziutki EspiranTo nabierał cenne doświadczenie w takich rozgrywkach jak ESEA MDL Season 26 Europe czy też różnego rodzaju kwalifikacjach do największych światowych turniejów.

Z biegiem czasu Rokas zaczął bardzo mocno wyróżniać się na platformie FACEIT. Wygrywanie tzw. „pugów” zaowocowało dostaniem się do FPL-c, czyli kwalifikacji do ligi, w której występują profesjonaliści. Mowa oczywiście o Faceit Pro League.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=2b9TtBdPUi8″]
Pierwsze znaczące sukcesy Litwina
Stało się. Litwin łącząc grę drużynową z totalną dominacją na Faceit dokonał rzeczy, która nie śniła się wówczas nikomu na tym świecie. We wrześniu 2017 roku EspiranTo wygrywając kwalifikacje otrzymał wymarzony slot w Faceit Pro League.

Wielu nazywało go „odpalonym dzieciakiem”, inni wyczekiwali jego gier na turniejach LAN na całym świecie, jeszcze inni zaś mocno wierzyli, że ten właśnie dzieciak zamknie wszystkim usta i pokaże na co tak na prawdę go stać.

Przeczytaj:  Draken odsunięty od głównego składu NiP

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=DAsQyxvqM6s”]

Wraz z popularnością przyszła też oferta od lepszej „sklejki”. Dnia 11.11.2017 EspiranTo dołączył do formacji „MANS NOT HOT” w składzie: EspiranTo, kalinka, nexa, AcilioN oraz tenzki.
Z czasem miejsce Nikolaja „kalinka” Rysakova zajął nukkye, aby cały skład dnia 4 marca 2017 dołączył do w/w organizacji – The Imperial

Tak na prawdę to własnie rok 2018 jest tym, który kształtuje piękną karierę Rokasa. Wygrał on bowiem rozgrywki FPL’a rozgrywane w lutym, aby w czerwcu wraz z Imperial wygrać turniej Dreamhack Open Summer 2018 w szwedzkim Jönköping, zgarniając przy tym 50 tysięcy dolarów pokonując w finale duńską formację OpTic Gaming wynikiem 2:0 w systemie Best Of 3.

Statystyki EspiranTo jako najlepszego zawodnika szwedzkiego turnieju
Dzięki uprzejmości HLTV.org

 

Podsumowanie
Strzelec wyborowy potrafiący zachować zimną krew w kluczowych sytuacjach to niewątpliwie wymarły gatunek gracza. Na szczęście nasze oczy mogą podziwiać grę takiego zawodnika, jakim jest EspiranTo. Na ten moment ciężko nam przewidzieć jak potoczy się kariera litwina. Jeżeli los nie spłata mu figla, to zapewne wykorzysta on swoją szansę i będzie dane mu rywalizować m.in. na turniejach rangi Major.