Kolejne spekulacje się potwierdziły! Dosłownie przed chwilą potwierdzono, że Miikka “Sunny” Kemppi dołączy do ENCE w miejsce Aleksiego “Aleksib” Virolainena. Do zmiany dojdzie po zakończeniu Starladder Major Berlin 2019!

O transferze “Sunny’ego” mówiono już od dawna. 25 letni Fin dotychczas był związany kontraktem z Mousesports, jednak od marca w niemieckiej organizacji pełnił jedynie rolę rezerwowego. Przed dołączeniem do “Myszy” występował m.in w barwach Penta Sports, w jednym składzie z Pawłem “Innocent” Mockiem. Dla fińskiego rifflera nie będzie to pierwsza przygoda w ENCE, bowiem “Sunny” reprezentował barwy fińskiej organizacji już wcześniej, a dokładnie przez cały rok 2016.

W 2018 roku Kemppi został wybrany 16 najlepszym zawodnikiem świata według HLTV, stając się tym samym drugim fińskim zawodnikiem w historii, który znalazł się w tym prestiżowym rankingu. Pierwszym był “Allu”, który w rankingu odnotowany został w 2015 roku, jeszcze za czasów występowania w barwach Ninjas In Pyjamas.

Miikka zastąpi wyżej wspomnianego “Aleksiba”, który jest związany z ENCE od ponad roku. Obaj zawodnicy mieli w przeszłości okazję występować razem w barwach ENCE.  Aleksi w drużynie pełni rolę In Game Leadera. Zespół pod jego dowodzeniem zajął m.in. drugie miejsce podczas IEM Katowice 2019 Major Championships, a pierwsze podczas Starseries & I-League Season 6 oraz Dreamhack Open Winter 2018.

Fiński zespół ostatni turniej z Virolainenem w składzie zagra w Niemczech, podczas startującego już za paręnaście minut Starladder Major Berlin 2019. Pierwszym turniejem rozgrywanym z “Sunnym” w składzie będzie natomiast BLAST Pro Series Moscow, który odbędzie się już 13-14 września w Moskwie.

Kemppi podpisał kontrakt do 2021 roku. Jednocześnie swoje umowy na ten sam okres przedłużyli pozostali zawodnicy ENCE. Za to “Aleksib” po Majorze będzie zawodnikiem dostępnym do wykupu.