Ostatnie dzisiejsze spotkanie w ramach zamkniętych kwalifikacji do Games Clash Masters zostało rozegrane między PACT i Izako Boars. Ci ostatni zremisowali w poprzednim meczu z PRIDE Academy 1:1.

Na overpass’ie lepiej rozpoczęły Dziki, które ugrały rundę z pistoletami, lecz PACT momentalnie odpowiedziało już w rundzie force. Dzięki temu „Molsi” i spółka złapała wiatr w żagle zdobywając punkt za punktem, totalnie dominując rywala w pierwszej połowie. Wynik 13:2 doskonale odzwierciedlał to co działo się na mapie, IB po prostu nie miało podjazdu do przeciwnika. W drugiej połowie PACT wygrało „pistolety” i przy wyniku 15:2 było już o krok od zdobycia mapy. Izako Boars przedłużało jeszcze przez chwile nadzieje ale PACT dopięło swego kończąc overpass’a rezultatem 16:5.

Kolejną mapą, tym razem wybraną przez Dziki Izaka był mirage. Także tam lepiej zaczęło PACT zgarniając rundę pistoletową i w konsekwencji szybko na tablicy wyników widniało 3:0. Drużyna Dawida „Xype’a Lacha nie pozwoliła odskoczyć rywalom i zręcznie doprowadziła do remisu 6:6. W końcówce pierwszej połówki na minimalne prowadzenie 8:7 wyszli gracze Izako Boars. Po niesamowicie wyrównanej połowie czekała nas zmiana stron, na której lepiej wyszło IB zgarniając „pistoletówkę” co pozwoliło zwiększyć przewagę nad PACT do wyniku 11:7. Dziki nie zwalniały tempa i na pełnych obrotach pokonało swojego adwersarza 16:9.

1 1

Zwycięzca eliminacji zgarnie 5,5 tysiąca złotych oraz pojedzie na finały Games Clash Masters 2018, które odbędą się 28-30 września w Gdyni. Wszystkie mecze z polskim komentarzem oglądać będzie można na kanale gameclashtv na twitchu.