Piąta edycja OMEN Challange przed nami. Już 20 września najlepsi gracze CS:GO zmierzą się z amatorami o nagrody z puli 50 tysięcy dolarów. Będzie się działo!

O godzinie 15:30 na londyńskim Camden Town pojawią się najbardziej znani zawodnicy esportowi ze świata Counter-Strike’a, którzy zmierzą się na najlepszych setupach od HP – komputerach Obelisk oraz monitorach X25. Miejsce nie jest przypadkowe, bowiem to właśnie na nim oparta będzie lokacja w grze. Co ciekawe, fani będą mogli śledzić transmisję w technologii rozszerzonej rzeczywistości poprzez serwis HLTV. Jak mówią przedstawicie HP, „podczas OMEN Challenge 2019 granica między światem wirtualnym i rzeczywistością ma zostać zatarta.” Z zaciekawieniem czekamy zatem na start rozgrywek. Czy zaprezentowane w Londynie rozwiązania zostaną wprowadzone do dużych turniejów esportowych? Odpowiedź na to pytanie na pewno nie przyjdzie szybko.

Podczas deathmatchów oraz pojedynków 1vs1 sprawdzone zostaną umiejętności „electronica”, „raina”, „s1mpla”, „device’a” oraz „NiKo”. Co ciekawe, do zabawy zaproszeni zostali także fani esportowych rozgrywek, którzy nie mają doświadczenia w grze na poziomie turniejowym. Dwie najlepsze osoby będą miały okazję przygotowywać się pod okiem najlepszych. OMEN by HP zaprosiło bowiem w roli swojego rodzaju mentorów i trenerów Jarosława „pashaBicepsa” Jarząbkowskiego oraz Julię „Juliano” Kiran. W ramach przygotowań uczestnicy wezmą także udział w bootcampie, organizowanym w siedzibie Astralis – topowej marki na rynku esportowym. Podczas pobytu, będą mieli zapewnione pełne zaplecze organizacji – od psychologów po trenerów fitness.