V4 Future Sports Festival 2019 nie rozpoczął się dobrze dla Polaków. Niestety, zawodnicy Virtus.Pro po dwumapowym pojedynku ulegli duńskiemu TRICKED w meczu otwarcia grupy A.

Spotkanie rozpoczęło się na  de_mirage, wybranym przez podopiecznych „Kubena”. Lepiej w pierwszą mapę weszli jednak Duńczycy, którzy grając jako strona broniąca wyszli na prowadzenie 2:0. „Snax” i spółka błyskawicznie wyrównali, jednak „Hunden” wraz z kolegami po chwili zdobyli trzeci punkt. Nasi rodacy odpowiedzieli im wygraniem dwóch kolejnych pojedynków, po raz pierwszy wychodząc na prowadzenie. Zawodnicy ze Skandynawii nie odpuszczali i wyrównali stan meczu. Wyraźnie poirytowany tym faktem zespół „Vegiego” odpowiedział zdobyciem czterech oczek pod rząd, obejmując prowadzenie 8:4. W trzynastej rundzie dobrą serię Polaków przerwali antyterroryści, którzy zdobyli piąty punkt. Ostatnie dwie rundy zwyciężyli zawodnicy VP, wygrywając pierwszą część spotkania 10:5.

Po zmianie stron „Snax” i spółka powiększyli swoją przewagę do 8 punktów. Przy wyniku 13:5 jednak gra Polaków zaczęła się sypać i zawodnicy z Danii wykorzystali to, zdobywając 3 kolejne rundy. Polacy w odpowiedzi doprowadzili do wyniku 14:8. Niestety, w następnych rundach Virtusi praktycznie nie istnieli, a będący w świetnej dyspozycji „Bubzkjii” poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa na Mirage 16:14.

Wybranego przez Duńczyków Nuke’a lepiej rozpoczęli zawodnicy trenowani przez „Kubena”, którzy wyszli na trzyrundowe prowadzenie. Niestety, Polacy szybko je stracili, a po chwili przegrywali 3:5. W dziewiątej rundzie „Snatchie” i spółka zdobyli czwarte oczko, jednak ekipa „HUNDENa” w ramach rewanżu zdobyła dwie rundy, zwiększając prowadzenie do 7:4. Polacy odpowiedzieli zdobyciem punktu numer 5, ale niestety końcówka należała do graczy z Danii.

Po zmianie stron Polacy ponownie zwyciężyli rundę pistoletową, a także zgarnęli kolejne trzy rundy. „Sjuush” i spółka najwidoczniej nie mieli ochoty rozgrywać trzeciej mapy i szybko zakończyli spotkanie wynikiem 16:8.

Polacy zmierzą się w meczu eliminacyjnym  z przegranym meczu Mousesports vs E-TIGER. Duńczycy natomiast zagrają z wygranym tego spotkania.