Za nami pierwszy dzień DreamHacka Open Valencia – dzisiejsze zmagania przyniosły nam dużo emocji oraz niespodzianek.

Zaczęło się od meczu North z Giants. Ten mecz przebiegł tak, jak wszyscy przewidzieli – faworyci nie męczyli się zbytnio z przeciwnikami i pewnie wygrali na inferno 16:8.

Giants

DreamHack Open Valencia

de_inferno

North
8 16

Następnie czekało na nas spotkanie G2 z Luminosity, wszyscy liczyli na Francuzów, jednak Ci nie dali sobie rady. Brazylijska organizacja zaczynała po stronie atakującej na mapie inferno, i tutaj było widać równą grę obu zespołów. Po zmianie stron nastąpiła dominacja drużyny Steela i wygrali oni mapę ostatecznie 16:10.

Gamers 2

de_inferno

Luminosity
10 16

Kolejne dwa mecze były meczami Polaków. Niestety ani drużyna Jastrzębi, ani Virtus.Pro nie dała sobie rady z przeciwnikami. AGO grało mecz z Heroic, rozgrywano de_overpass, szwedzko-duńska drużyna zaczynała po stronie atakującej i od samego początku pokazywali dominację na tej mapie. Pierwszą połowę wygrali wynikiem 10:5, po zmianie na stronę broniącą oddali tylko 4 rundy i zakończyli spotkanie wynikiem 16:9.

AGO

de_overpass

Heroic
9 16

Virtus.Pro było natomiast zdecydowanymi faworytami w starciu z Fragsters, dodatkowo grali na mapie de_train, na której jak wiemy Polacy nie grają najgorzej. Zaczynali niestety po stronie uważanej za cięższą – po stronie terrorystów. Tutaj Duńczycy doskonale wiedzieli, co mają robić i tak przez pierwsze 15 rozegranych rund oddali tylko jedną – i tak zostało do końca meczu. Virtusi przez cały mecz zdobyli tylko jedno oczko na swoje konto. Warto tutaj pochwalić gracza 'refrezh’, który pokazał się z dobrej strony zdobywając 22 zabójstwa i tylko 5 śmierci.

Virtus.pro

de_train

Fragsters
1 16

Kolejnym meczem był mecz North oraz Heroic, dwie drużyny ze Skandynawii spotkały się ze sobą o godzinie 18:10 na mapie de_mirage. W tym meczu także mieliśmy niespodziankę, ponieważ zdecydowana większość stawiała na 'północ’. Drużyna Heroic w obu połowach oddali tylko pięć rund – co dało im wygraną wynikiem 16:10.

North

de_mirage

Heroic
10 16

Na zakończenie dnia pełnego niespodzianek został nam mecz Luminosity z Fragsters. Dwie drużyny, które przez wielu było skazane na porażkę w swojej grupie walczyły z bilansem 1-0. Znowu wybrano mapę inferno i tutaj właśnie lepsi byli zawodnicy z Danii. Pierwszą połowę wygrali wynikiem 11:4, po zmianie stron mogliśmy oglądać równiejszą grę, zawodnicy obu drużyn zdobywali punkt za punkt, co dało końcowy wynik 16:9.