Trzydniowy turniej DreamHack Valencia dobiegł końca. W wielkim finale zmierzyło się duńskie North oraz brazylijskie Luminosity. Kto wyjechał ze słonecznej Hiszpanii z pucharem?

Finałowe starcie rozpoczęło się na mapie de_inferno. Tutaj w początkowej fazie drużyny szły łeb w łeb. Dopiero od ósmej rundy duńska formacja wypracowała sobie sporą przewagę, wygrywając aż 7 rund z rzędu. Drugą rundę pistoletową wygrało Luminosity. North odpowiedziało jednak błyskawicznie. Pomimo zdecydowanie słabszego wyposażenia zdołali wygrać rundę force. To był gwóźdź do trumny Brazylijczyków.

Po chwili przerwy mogliśmy przenieść się na de_mirage. Tutaj „HEN1” i spółka rozpoczęli bardzo dobrze. W pewnym momencie tablica wyników wskazywała 5 rund przewagi dla drużyny z Ameryki Południowej. Niestety na ich nieszczęście North szybko odrobiło straty i doprowadziło do najbliższego możliwego wyniku po pierwszej połowie. Po zmianie stron sytuacja była bliźniaczo podobna. Runda pistoletowa na konto Brazylijczyków, kolejna po niej dla Duńczyków. To również okazał się kluczowy moment spotkania, gdzie Luminosity nie było w stanie się już podnieść. Ostatecznie to drużyna North zwyciężyła cały turniej w Walencji. Gratulujemy!

North

de_inferno

16:7

de_mirage

16:9

Luminosity

20