Po tym, jak pod koniec stycznia z Ninjas in Pyjamas pożegnał się f0rest, włodarze szwedzkiej organizacji pełnią wszelkie starania, aby nieco odświeżony skład odnosił wielkie sukcesy. Jednym z tych starań jest przedłużenie kontraktu z Nicolasem „Plopski” Gonzalezem Zamora aż na następne trzy lata.

Ciężko w to uwierzyć, ale Plopski ma siedemnaście lat. To niesamowite, że zawodnik w takim wieku reprezentuje barwy tak wielkiej organizacji na scenie, jak Ninjas in Pyjamas. Gonzalez Zamora, zanim wstąpił w szeregi NiP’u reprezentował w przeszłości Team Ancient. Z tą formacją w przeszłości udało mu się zajść do finału DreamHacka Open Summer 2019.

Jednak więcej dobrych rezultatów Plopski zanotował właśnie w Ninjas in Pyjamas. W ciągu pół roku 17-latek zajął wraz ze swoimi kompanami trzecie miejsce na BLAST Pro Series w Moskwie. Był to pierwszy sukces tego zawodnika w barwach „Nidż w piżamach”. Na tym się jednak nie zakończyło, bowiem w Kopenhadze w ramach rozgrywek z tej samej serii zameldował się w finale, a na światowych finałach NiP powtórzył wynik z Moskwy i uplasował się na trzeciej lokacie.

Przeczytaj:  Team Kinguin z awansem na finały ZOTAC Cup.

Aktualnie Ninjas in Pyjamas nie ma napiętego harmonogramu, wręcz przeciwnie – może lekko zwolnić obroty, a to wszystko za sprawą tego, że najbliższy turniej Szwedów to Intel Extreme Masters w Katowicach. Faza play-off zostanie rozegrana w legendarnym już Spodku w dniach 28 lutego – 1 marca.

fot. DreamHack