Za nami ćwierćfinały European Masters 2018. Weekendowe mecze były pełne emocji. Wśród 8 drużyn walczących o półfinał znalazła się także polska formacja Illuminar Gaming, która mimo słabego rozpoczęcia turnieju zdołała wyjść na prostą.

Origen 2:1 Ninjas in Pyjamas

Origen zgromadziło pod swoimi skrzydłami  prawdziwe gwiazdy League of Legends. Froggen, Forgiven oraz inSec, to gracze z ogromnym doświadczeniem, rozpoznawalni niemalże na całym świecie. Mało kto wierzył jednak w ich szanse na turnieju, ze względu na problemy z komunikacją i krótki czas wspólnej gry.

Pierwszy mecz był najbardziej wyrównany – trwał ponad 44 minuty. Ostatecznie Origen udowodniło swoją przewagę w późniejszej fazie gry. Zawodnicy NiPu nie pozostali im dłużni. Znacznie lepiej rozegrali drugi mecz dzięki czemu ustalili wynik na 1:1. Ostatnia gra pokazała jednak siłę hiszpańskiej formacji, która pokonała przeciwników w zaledwie 28 minut.

MAD Lions 2:0 KlikTech

KlikTech doskonale radzili sobie na eliminacjach do turnieju, gdzie nie stracili ani jednej mapy. Ponadto ich midlaner, Aljoša “Milica” Kovandžić został uznany za jednego z najlepszych zawodników turnieju. To jednak nie wystarczyło by pokonać Mad Lions – faworytów całego turnieju.

W pierwszej grze hiszpańskie Lwy zdominowały przeciwników, tracąc zaledwie jedną wieżę i pierwszą krew. Druga mapa była dla nich nieco trudniejsza, gdyż chorwacka formacja zaczęła stawiać opór. ML nie mogli znaleźć sposobu na domknięcie gry, lecz ostatecznie udało im się to, dzięki czemu zapewnili sobie awans do półfinału.

GamersOrigin 2:0 exceL eSports

Pierwszy mecz tego spotkania był jednym z najkrótszych w całym turnieju. Trwał zaledwie 22 minuty i zakończył się  jednostronnym zwycięstwem GamersOrigin. Francuzi grali bardzo agresywnie, nie tracąc przy tym ani jednej wieży.

Druga gra nie przyniosła ze sobą niespodzianek. GamersOrgin ponownie dominowali przeciwników od samego początku meczu. Skoordynowane ganki na dolną aleję w 4 oraz  8 minucie zapewniły francuskiej formacji ogromną przewagę we wczesnej fazie gry. Oponenci próbowali odpowiadać, lecz nie przyniosło to większych skutków. Mecz zakończył się w 25 minucie.

Illuminar Gaming 2:1 Millenium

Polska formacja stanęła przed nie lada wyzwaniem. Millenium jako zwycięzca grupy B z wynikiem 3-0, pewnie podeszło do spotkania. Illuminar Gaming zaskoczyło już w pierwszej grze. Przewaga była widoczna na wszystkich alejach co pozwoliło na szybkie domknięcie meczu.

Druga mapa była już zdecydowanie trudniejsza. Millenium stawiało duży opór, a IHG nie mogło znaleźć sposobu na zniszczenie nexusa. Gra weszła w tak późną fazę, że jedno starcie mogło zadecydować o zwycięstwie. Millenium zwyciężyło to starcie ustalając wynik na 1:1.

Trzeci mecz był równie zacięty co drugi. Przewagę w smokach i wieżach utrzymywało Illuminar Gaming. Ponownie nie mogli jednak znaleźć sposobu na przełamanie defensywy przeciwnika. Punktem kulminacyjnym meczu była walka o starszego smoka. Dżungler Millenium wykradł go polskiej drużynie. Po krótkiej wymianie ciosów, przeciwna Caitlyn zablokowała drogę ucieczki IHG pułapkami. Wydawało się, że przewaga zdrowia po stronie Francuzów będzie tragiczna w skutkach dla Illuminar Gaming. Ci jednak kontratakowali w doskonałym momencie, eliminując zawodników Millenium i otwierając sobie drogę do zwycięstwa.

W przyszły weekend odbędą się półfinały oraz finał European Masters 2018. Harmonogram prezentuje się następująco:

Sobota 28/04 – 18:00 

  • Origen vs MAD Lions
  • GamersOrigin vs Illuminar Gaming

Niedziela 29/04 – 18:00

  • zwycięzca półfinału 1 vs zwycięzca półfinału 2

Stream z polskim komentarzem możecie obejrzeć tutaj.