Za nami pierwsza runda Mid-Season Invitational 2018. Spośród ośmiu drużyn podzielonych na dwie grupy, do następnego etapu awansowały tylko dwie formacje. Tak prezentują się wyniki w obu grupach:

Grupa A

1Gambit Esports5 – 183%
2Rainbow73 – 350%
3Ascension Gaming2 – 433%
3Kaos Latin Gamers     2 – 433%

Grupa B

1SuperMassive eSports5 – 183%
2KaBuM! e-Sports4 – 267%
3Dire Wolves2 – 433%
4PENTAGRAM1 – 517%

Pierwszy dzień MSI 2018 zakończył się dominacją Gambit Esports. Rosyjska formacja zwyciężyła wszystkie trzy mecze. Z pojedynku między północną i południową dywizją ligi z Ameryki Łacińskiej, zwycięsko wyszli  Kaos Latin Gamers z południa, pokonując Rainbow7. Zapewnili sobie w ten sposób drugie miejsce w tabeli. Na ostatnim miejscu z wynikiem 0 – 3 znalazło się Ascension Gaming, choć to z nimi Gambit Esports miało największe problemy.

W grupie B sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Zawodnicy SuperMassive eSports bez problemu poradzili sobie z przeciwnikami. Ich mecz przeciwko KaBuM! e-Sports był najbardziej jednostronnym pojedynkiem w dotychczasowej historii turnieju. Na drugim miejscu z wynikiem 2 – 1 znaleźli się Dire Wolves. Japońska formacja Pentagram, która mogła zostać czarnym koniem grupy B, nie podołała pozostałym drużynom, przegrywając wszystkie swoje mecze. KaBuM! e-Sports zdołało zwyciężyć jedynie z Japończykami, przez co ich szanse na awans były znikome.

Przeczytaj:  Hexperci dostępni w trybie rankingowym! - Patch notki 9.16 TeamFight Tactics

Trzeci dzień rozpoczął się od sporej niespodzianki. Ascension Gaming rozegrało wspaniały mecz, pokonując faworytów grupy A – Gambit Esports. Rainbow7 również zaprezentowało się znacznie lepiej, zwyciężając z Kaos Latin Gamers i równając się z nimi w liczbie wygranych spotkań. Dzień ostatecznie należał jednak do rosyjskiej formacji. Gambit Esports udowodniło swoją wyższość i zapewniło sobie awans do drugiego etapu Mid-Season Invitational 2018.

Ostatni dzień również obfitował w niespodzianki. Dyspozycja Dire Wolves, dawała nadzieję na wyrównany pojedynek między liderami grupy B. Niestety Australijskie Wilki zawiodły, przegrywając wszystkie mecze i kończąc na 3 miejscu w tabeli. Nieszczęście jednej z ekip stało się, jak to często bywa, szansą zupełnie innej. Zawodnicy KaBuM! e-Sports zrehabilitowali się po nieudanym pierwszym dniu, zwyciężając z Dire Wolves i PENTAGRAM. Nie miało to jednak większego znaczenia, gdyż 5 wygranych zgromadzonych na koncie SuperMassive eSports sprawiło, iż bez względu na wynik ostatniego spotkania, turecka formacja miała zapewnione miejsce w kolejnym etapie turnieju.

W kolejnej fazie MSI 2018 zobaczymy 2 mecze w formacie bo5:

  • EVOS Esports vs SuperMassive eSports
  • Flash Wolves vs Gambit Esports
Przeczytaj:  Pantheon nowym legendarnym bohaterem w TeamFight Tactics!