Starladder poinformowało swoich fanów o rozdaniu zaproszeń dla czterech europejskich drużyn do zamkniętych kwalifikacji 5 sezonu StarSeries & i-League CS:GO. Po wielu dyskusjach oficjalnie uznano, że to Virtus.pro, North, Imperial oraz Heroic powalczą o udział w turnieju w Kijowie, gdzie pula nagród wyniesie 300 tysięcy dolarów!

Wyżej wymienione ekipy dołączą do grona czterech zespołów: AGO, GODSENT, Windigo oraz Kinguin, które swój udział w zamkniętych kwalifikacjach wywalczyły podczas otwartych zawodów kwalifikujących, pokonując takie drużyny jak eXtatus czy Singularity w trakcie pojedynków grupowych w formacie BO3. Według rankingu HLTV, najbardziej dominująca drużyną może okazać się North, które mimo braku zakwalifikowania do finałów ESL Pro League Season 7 oraz ESL One Belo Horizonte, nadal potrafią zaskoczyć swoich przeciwników.

Do walki o podbicie stolicy Ukrainy przystąpią aż 3 polskie zespoły. Jednym z nich jest Virtus.pro, które plasuje się na 13 pozycji rankingu światowego po zmianach, jakie zaszły w organizacji na początku tego roku. Mimo swojego nieudanego występu podczas Bets.net Masters, który zakończyli na 4 pozycji ostatecznie nie kwalifikując się do aktualnie trwającego IEM Sydney, organizatorzy postanowili dać szansę naszym rodakom, którzy w poprzedniej edycji niespodziewanie szybko zakończyli zawody, przegrywając w grupie 1:3.

Kwalifikator europejski będzie składał się z formatu Single-Elimination, best-of-three. Lista zespołów biorących w nim udział prezentuje się następująco:

 

 

Źródło zdjęć - HLTV.org