Dzisiejszego wieczoru mogliśmy obejrzeć dwa spotkania AGO, rozgrywane w ramach OGA Counter PIT. Były to spotkania otwierające grupy B. Przypomnijmy tylko, że zmagania w grupie A już się skończyły. Pierwsze miejsce zajął tam x-kom team, z bilansem trzech wygranych meczów do jednej porażki.

Jastrzębie miały dziś do zagrania dwa mecze w formacie bo1. W pierwszym ich rywalem było niemieckie ALTERNATE aTTaX, natomiast areną zmagań był de_overpass. Pierwsza runda trafiła na konto niemieckiej drużyny, na szczęście AGO odpowiedziało na rundzie force, chwilę później prowadząc 3:1. Na pierwszym fullu ALTERNATE było w stanie odpowiedzieć Polakom, ale tylko raz. Następne kilka rund trafiło na konto Jastrzębi i już po chwili mieliśmy wynik 7:2. Ostatnimi sześcioma rundami obie ekipy podzieliły się po połowie, dzięki czemu AGO prowadziło po piętnastu rundach wynikiem 10:5. W drugiej połowie niezwykle istotna była runda pistoletowa, która niestety trafiła na konto ALTERNATE, co pozwoliło Niemcom przybliżyć się nieco z wynikiem do Polaków. Następne rundy trafiały raz na konto Jastrzębi, raz na konto ALTERNATE z lekką przewagą dla Niemców. Już po kilku chwilach wynik wyrównał się na 14:14. Niestety ostatnie dwie rundy trafiły na konto niemieckiej formacji, co pozwoliło Niemcom, wygrać overpassa 16:14.

Przeczytaj:  Znamy szczegóły europejskich kwalifikacji do SLTV S6!

AGO Esports
 

OGA Counter PIT

de_overpass

 


ALTERNATE aTTaX
14 16

W drugim spotkaniu można było śmiało wskazać AGO jako faworytów. Jastrzębie utwierdzały nas w tym przekonaniu, rozpoczynając mapę, czyli cache’a, od wygrania pierwszych trzech rund. Na rundzie full na full lepsze okazało się również AGO, dzięki czemu Jastrzębie prowadziły już po chwili 5:0. Dopiero drugi full przyniósł zwycięstwo dla HAVU, jednak silna ekonomia po stronie AGO, pozwoliła im zresetować fundusze przeciwnika w rundzie następnej. Bardzo dobra gra Polaków zaowocowała prowadzeniem 10:1. W momencie, gdy myśleliśmy, że spotkanie zakończy się już za kilka minut, HAVU zaczęło stawiać skuteczny opór, odrabiając tym samym lekko swoją stratę. Pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 12:3. Druga pistoletówka również trafiła na konto AGO, dzięki czemu Jastrzębie miały łatwiejszą drogę do zwycięstwa. Niestety HAVU zdołało wygrać rundę force, rozpoczynając tym samym comeback. Powrót wydawał się możliwy, ponieważ fińska formacja zdołała wygrać pięć rund z rzędu. Przy wyniku 13:8 AGO zdołało chwilowy powstrzymać HAVU, wygrywając dwie rundy, zapewniając sobie tym samym rundę meczową. Finlandczycy nie zamierzali jednak odpuszczać, wygrywając rundę za rundą. HAVU grało niezwykle dobrze, już po kilkunastu minutach cała przewaga AGO stopniała, a Finlandczycy doprowadzili do dogrywki. Przypomnijmy tylko, że odrabiali z wyniku 15:8 dla AGO…

W dogrywce lepiej zaczęło HAVU wygrywając dwie rundy pierwszej części dogrywki. Niestety druga część doliczonego czasu gry również należała do Finlandczyków, którzy dopięli swego, wygrywając cache’a 19:17.

AGO Esports 

OGA Counter PIT

de_cache

 


HAVU
17 19