Dosłownie przed chwilą zakończyło się spotkanie Illuminar Gaming z duńską ekipą Copenhagen Flames, rozgrywane w ramach kwalifikacji do NEST Pro. Po trzymapowym pojedynku, zwycięsko z serwera wyszli Duńczycy.

Pierwszą rozgrywaną dzisiaj mapą był wybrany przez CF Train. Polscy zawodnicy od samego początku pokazywali, że są dzisiaj w wybornej dyspozycji, bowiem grając po stronie CT wygrali siedem pierwszych rund. Przełamanie Duńczyków nastąpiło dopiero w ósmej rundzie, jednak już po dwóch kolejnych potyczkach do wygrywania powrócił zespół IHG, który podwyższył prowadzenie na 9:2. „TMB” i spółka była w stanie odpowiedzieć zaledwie jedną wygraną i ostatecznie pierwszą część spotkania wygrała ekipa „STOMPA” wynikiem 12:3. Po zmianie stron Polacy wygrali drugą w tym meczu rundę pistoletową i zdobyli punkt numer 13. Niestety, kolejne siedem rund padło łupem Duńczyków, którzy zbliżyli się do IHG na niebezpieczną odległość trzech punktów. Nasi rodacy byli w stanie odpowiedzieć dopiero w dwudziestej czwartej rundzie, a następnie oba zespoły wymieniły się rundami, doprowadzając do wyniku 15:11 dla IHG. Wtedy Copenhagen Flames wygrało 3 rundy z rzędu i gdy Duńczycy już szykowali się na dogrywkę, niespodziewanie ich marzenia zakończył polski zespół, wygrywając ostatnią rundę tego spotkania.

Przeczytaj:  Już dziś startuje kolejny sezon ESL MP w CS:GO!

Druga mapa, Vertigo tym razem lepiej zaczęła się dla „Farliga” i spółki, którzy szybko wyszli na dwurundowe prowadzenie. Potem oba zespoły wymieniły się po rundzie, a CF wygrało jeszcze jedną potyczkę zmieniając wynik na 4:2. Po chwili jednak Polacy wyszli na prowadzenie 5:4, które szybko utracili. Ostatecznie ostatnie 5 rund wygrał zespół Pawła Mocka, kończąc pierwszą połowę na prowadzeniu 10:5. Niestety, po zmianie stron do głosu doszli Duńczycy, który ponownie rozpoczęli comeback. I mimo że po pierwszych pięciu rundach to IHG powiększyło swoje prowadzenie do 13:7, to jednak zawodnicy ze Skandynawii z każdą rundą byli bliżej wyrównania. IHG swój czternasty punkt zdobyło dopiero po pięciu rundach. Jak się okazało, był to ostatni zdobyty punkt przez Polaków na swojej mapie. Tym razem comeback Basso i spółki się udał i w całym meczu mieliśmy remis 1:1.

Na ostatniej mapie, Dust 2 Polacy wygrali pierwsze dwie rundy po stronie terrorystów, jednak ich rywale odpowiedzieli 5 punktami. IHG przerwało zwycięską serię Duńczyków dopiero w rundzie numer osiem, jednak zawodnicy grający po stronie broniącej od razu podwyższyli swoje prowadzenie do rezultatu 7:3. Ostatecznie, pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 10:5 dla CF. Po zmianie stron „STOMP” i spółka próbowali odrobić straty, co na początku wychodziło im całkiem nieźle, gdyż zawodnicy IHG wygrali dwie pierwsze rundy. Niestety, historia ta nie ma happy endu, ponieważ Duńczycy nie pozwolili „naszym” na zwycięstwo, kończąc decydującą mapę wynikiem 16:9.

Przeczytaj:  X-kom team i PRIDE dzielą się punktami w ESL MP!

Porażka IHG w dzisiejszym meczu wcale nie oznacza, że nasi rodacy nie mają już szans na awans na NEST Pro. Ekipa „STOMPA” po dzisiejszej porażce spadła do dolnej drabinki, gdzie zmierzy się z inną duńską ekipą, Lyngby Vikings.