Zakończyliśmy półfinały Grupy Mistrzowskiej PGE Dywizji Mistrzowskiej i poznaliśmy drużyny, które zagrają w najważniejszym meczu sezonu Polskiej Ligi Esportowej. W sobotę 3 grudnia na LAN-ie staną naprzeciwko siebie zawodnicy Illuminar Gaming i Furry Fury UNGENTIUM.

Po trwającej blisko 10 miesięcy rywalizacji w PGE Dywizji Mistrzowskiej poznaliśmy nazwy dwóch drużyn, które zagrają w finale rozgrywek. Jako pierwsze bilety na tę imprezę zabukowali gracze Illuminar Gaming, którzy w półfinale uporali się z ekipą ThunderFlash. Michał “mride” Idzikowski i jego koledzy uznawani byli za rewelację tego sezonu, ale w półfinałowym starciu musieli uznać wyższość faworytów. Piotr “morelz” Taterka wraz ze swoją formacją oddali rywalom zaledwie 16 rund i pewnie zwyciężyli pierwszy półfinał.

W drugim starciu decydującym o awansie do finału MAD DOG’S PACT podejmowało Furry Fury UNGENTIUM. Zawodnicy z organizacji Marcina “Padre” Kurzawskiego trzykrotnie sięgali po tytuł mistrza PLE, ale w tym roku nie dołożą kolejnego pucharu do kolekcji. Po trzymapowej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy we fioletowych strojach. – Spodziewałem się, że na Nuke będzie ciężko, ale byłem też pewny, że Dust i Ancient zakończą się naszym sukcesem. Finał na pewno będzie wymagający, ale mamy przygotowane wszystkie mapy i gramy je na dobrym poziomie – powiedział Maciej “Luz” Bugaj, szkoleniowiec Furry Fury UNGENTIUM.

Przeczytaj:  Wyjątkowy finał Polskiej Ligi Esportowej!

Finał Polskiej Ligi Esportowej zaplanowany jest na 3 grudnia 2022 roku. Najważniejszy mecz sezonu PLE  rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie rozgrywany w formacie BO5. Transmisja dostępna będzie na Twitch.tv/ple_gg.

Partnerami PGE Dywizji Mistrzowskiej są: PGE, the:protocol, Lech Free, Media Expert, Logitech, Red Bull, W.Kruk, Seiko, Hellcase.