Zaktualizowane piętnastego lipca notowanie HLTV ponownie prezentuje nam najlepsze drużyny świata. Dzięki Good Game League w Poznaniu, Virtus.Pro awansowało ponownie do TOP 30!

Na pierwszym miejscu niezmiennie drużyna Liquid, a Vitality i Astralis tuż za nią. Francuzi oraz Duńczycy posiadają na swoim koncie odpowiednio 528 i 430 punktów. Ostatnio czołówkę mieliśmy okazję oglądać na turnieju w Blast Pro Series w Los Angeles, gdzie swoje miejsce umocniła ekipa Team Liquid. Poza brakiem zmian w TOP 3, powodem do radości może być powrót na trzydzieste miejsce Virtus.Pro. „Snaxa” i spółkę po raz ostatni w czołówce widzieliśmy pod koniec zeszłego roku. Za ich awansem w dużej mierze stoi poznański turniej Good Game League, który przywrócił ich w łaski rankingu HLTV.

Zadziwiający skok odnotował również zespół Cloud9 – aż 281 miejsc amerykańskiej organizacji w górę! Ten niecodzienny obrót spraw zawdzięczają dużą przebudową w zespole. Obecnie znaleźli się na 20. miejscu i miejmy nadzieję, że będą pięli się w górę. Kolejną zmianą wartą uwagi jest awans drużyny Spirit, która zaprezentowała swoje umiejętności na ESEA Global Challange i pojawiła się 25. miejscu w rankingu z perspektywą na dalsze sukcesy. Z negatywnymi emocjami muszą sobie za to radzić kibice drużyny AVANGAR, która zaliczyła spadek o 7 miejsc. Z TOP 30 wypadło natomiast Aristocracy, które na turnieju GGL nie wyszło nawet z grupy.

Przeczytaj:  Toyota Master Bangkok 2018: Informacje o turnieju

 

Wszystkim zespołom życzymy powodzenia i stalowych nerwów na kolejnych zawodach. Sprawdzianem dla niektórych ekip będzie nadchodzący Minor oraz turniej IEM Chicago.