Pozostały już tylko cztery ekipy walczące o zwycięstwo w drugim Majorze tego roku. Dziś rozegrane zostaną półfinały, po których dowiemy się, kto zagra w wielkim finale berlińskiego turnieju.

Po bardzo niespodziewanych ćwierćfinałach, w których doszło do wielu niespodzianek, nadeszła pora na pojedynki półfinałowe. To właśnie dziś wieczorem poznamy finalistów StarLadder Major Berlin 2019!

Renegades vs AVANGAR

Pierwszy półfinał rozpoczniemy o 15:00. Nie ma co ukrywać – raczej większość z nas nie spodziewała się tych drużyn, tak daleko. Renegades w poprzednim meczu wyeliminowało ENCE, a AVANGAR pokonało Vitality. Obie formacje nie były zatem faworytami w swoich meczach. Tym bardziej należą im się gratulacje, ponieważ mimo bycia formacjami skazywanymi na porażkę, już jutro jedna z nich zagra w finale Majora. W mojej opinii to AVANGAR ma większe szanse na finał, lecz jak już się dowiedzieliśmy, na tym Majorze może się zdarzyć wszystko!

NRG vs Astralis

Drugi półfinał zapowiada się znacznie ciekawiej. Dwie drużyny ze ścisłej czołówki rankingu HLTV i tylko jedno miejsce w finale. Wczoraj byliśmy świadkami pojedynku Liquid vs Astralis, a dziś przychodzi nam oglądać kolejny mecz, który potencjalnie mógłby być finałem Majora. Obie ekipy mierzyły się już ze sobą podczas Fazy Nowych Legend. Wtedy to NRG wyszło zwycięsko, po bardzo zaciętej i długiej pierwszej mapie. Przypomnijmy tylko, że zakończyła się ona wynikiem 31:28. „CeRq” był natomiast bliski pobicia rekordu zabójstw na jednej mapie podczas Majora. Zapowiada się nam zatem niezwykle wyrównane i ciekawe widowisko, w którym nie można wskazać faworyta. To po prostu trzeba zobaczyć!