Izako Boars nie udało się zwyciężyć z EURONICS. Polska formacja odpada z X.BET-co. Invitational 3.

Mecz odbywał się w formacie bo3, kolejno na mapach Inferno, Train oraz Overpass. Pierwszą z nich wybrała ekipa EURONICS. Mimo, że początek w wykonaniu Dzików mógł się podobać, to później zupełnie oddali oni inicjatywę. Pierwszą połowę meczu rozpoczęli oni grając jako terroryści i zdołali zdobyć jedynie cztery rundy. Zorganizowana gra antyterrorystów dała im dużą przewagę, dzięki której sprawnie zakończyli oni mapę. Izako Boars musieli uznać wyższość rywala, przegrywając mapę wynikiem 7:16.

Drugą z map, czyli Traina, wybranego przez podopiecznych Izaka, kibice mogli oglądać z przyjemnością. Bardzo dynamiczna rozgrywka dała ogrom emocji, a poziom gry obu drużyn był tak wyrównany, że potrzebna była dogrywka. Należy pochwalić Polaków za grę do końca. Pomimo, że rywal zwyciężył pierwszą mapę i prowadził 15:9 na drugiej, Dziki Izaka nie poddały się i doprowadziły do remisu, zapisując sześć rund z rzędu na swe konto. W dogrywce polska formacja okazała się lepsza. Nieustępliwość Dzików opłaciła się. Zdobyli oni Traina wynikiem 19:17, doprowadzając tym samym do remisu w mapach.

Przeczytaj:  Przełamać fatalną serię - Virtus.Pro podejmie Heretics!

Decydującą mapą był Overpass, który był całkowicie w zasięgu ekipy Izako Boars. Grali oni skutecznie po stronie antyterrorystów, kończąc połowę wynikiem 9:6. Nie udało im się jednak wywalczyć niezwykle ważnej rundy pistoletowej, przez co rywal zbliżył się wynikiem i przejął inicjatywę. Polacy nie mieli niemalże nic do zaoferowania, grając po stronie atakującej. EURONICS jako antyterroryści zdobyli dziesięć rund, oddając Dzikom zaledwie jedną. Łatwo zatem obliczyć, że mapa zakończyła się wynikiem 10:16 na niekorzyść polskiej ekipy i to EURONICS zagra w półfinale X.BET-co. Invitational. Żałujemy, że Polakom nie udało się zwyciężyć, równocześnie dziękując im za dostarczone emocje!