Na kilka godzin przed startem BLAST Pro Series w Moskwie, organizatorzy ogłosili termin i miejsce rozegrania ostatniego turnieju z tej serii. Globalny finał odbędzie się w połowie grudnia w Bahrajnie!

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa turnieje organizowane przez BLAST, a mianowicie startujący za parę godzin turniej w Moskwie oraz zaplanowany na początek listopada event w Kopenhadze. Organizatorzy finały w Bahrajnie określili mianem „największego wydarzenia w regionie”.

BLAST PRO SERIES GLOBAL FINAL w Bahrajnie zaplanowany został na 13-14 grudnia. W puli znalazło się 500 tysięcy dolarów, czyli najwięcej ze wszystkich dotychczasowych turniejów serii. Zwycięzca otrzyma 70% z tej sumy. W rozgrywkach wezmą udział cztery zespoły z największą liczbą punktów klasyfikacji BPS. Obecnie prezentuje się ona następująco:

1.  Liquid – 26 punktów
2.  Astralis – 22 punkty
3.  FaZe – 20 punktów
4.  NiP – 10 punktów
5.  MIBR – 8 punktów
6.  Natus Vincere – 6 punktów
7.  Cloud9 – 6 punktów

Wszystkie zespoły mają jeszcze szanse poprawić swój wynik. Na 99.9% na finałach ujrzymy Liquid, Astralis oraz FaZe. Co prawda żaden z tych trzech zespołów nie pojawi się w Moskwie, jednak ich przewaga nad resztą stawki jest dosyć wysoka. Na turnieju w stolicy Danii na pewno ujrzymy Astralis, Liquid, NiP oraz Natus Vincere.

Przeczytaj:  Skład X-kom Team z mniejszą ilością 'kalorii'

Początkowo w skład całego sezonu BLAST miało wchodzić 7 turniejów, jednak zawody w stolicy Portugalii, Lizbonie zostały odwołane i ostatecznie liczy się tylko sześć zawodów. Na naszej stronie możecie znaleźć zapowiedz rozpoczynającego się dzisiaj BLAST Pro Series w Moskwie. Artykuł ten znajduje się tutaj.