Dziś w godzinach wczesnowieczornych zakończyliśmy zmagania w fazie grupowej turnieju StarSeries & i-League Season 5. Jakie drużyny zobaczymy w ćwierćfinałach, a kto musiał wrócić do domu?

Dzień meczowy zaczęliśmy krótko przed południem. To właśnie wtedy gracze AVANGAR podjęli gospodarzy – Natus Vincere. Zarówno Kazachowie jak i Ukraińcy mają na swoim koncie dwie porażki oraz dwa zwycięstwa. Spotkanie rozpoczęliśmy na mapie de_mirage. Był to wybór AVANGAR, lecz nie należał on do najlepszych. Niezwykle wyrównany Mirage zakończył się na korzyść NaVi. Po przerwie przenieśliśmy się na Inferno. Tutaj „Dimasick” i spółka pokazali całkiem dobrą stronę atakującą, co zwiastowało wyrównaną grę do samego końca. Niestety w drugiej połowie Kazachowie łatwo ulegli Natus Vincere i zostali pokonani. Tym samym w fazie play-off pojawią się zawodnicy ukraińsko-rosyjskiej formacji.

20

Zaraz po pierwszym spotkaniu rozpoczęliśmy pojedynek australijsko-amerykański. Renegades w walce o ćwierćfinały podjęło NRG. Na mapie de_cache „AZR” i spółka nie walczyli zbyt zaciekle. Pojedyncze zwycięstwa nie mogły zapewnić im szesnastu oczek na tablicy wyników. Takim sposobem dość szybko przenieśliśmy się na mapę Overpass. Tutaj NRG jeszcze łatwiej rozprawiło się z przeciwnikiem, a to między innymi za sprawą wygranej rundy force po przegranej „pistoletówce”. Po początkowej utracie prowadzenia gracze z Australii nie byli już w stanie wrócić do spotkania.

20

Ostatnie miejsce w ćwierćfinałach zapełnić miała jedna ze skandynawskich drużyn. North toczyło bój o play-offy z GODSENT. Ten wyrównany pojedynek rozpoczął się na Overpassie. W pierwszej połowie żadna z ekip nie mogła czuć się pewnie. Wynik 9:6 na pewno nie satysfakcjonował żadnego z graczy. Po przerwie North wyraźnie odskoczyło, lecz GODSENT starało się „kąsać” pojedynczymi rundami. Ostatecznie to Duńczycy mogli przypisać pierwszą mapę na swoje konto, głównie dzięki trzem fragom zdobytym przez „Aizy’ego” w ostatniej rundzie. Po przerwie przenieśliśmy się na Nuke’a. Tutaj również walka była wyrównana. Łeb w łeb, runda w rundę. Tak w skrócie wyglądało to spotkanie. Ostatecznie duńska formacja pokonuje GODSENT, między innymi dzięki niezwykłej dyspozycji „Aizy’ego” na mapie numer dwa. To właśnie zawodnicy North zmierzą się w jutrzejszym ćwierćfinale z zespołem AGO Esports.