fox cup
Fox Cup to internetowy turniej w takich grach jak CS:GO oraz League of Legends. Zorganizują oni już niedługo swojego pierwszego lana. Z tego też powodu postanowiliśmy z nimi chwilę porozmawiać. Sprawdźcie czego się dowiedzieliśmy z wywiadu!

Od czego to się wszystko zaczęło?
W październiku odezwał się do mnie Aleksander Hus z propozycją zorganizowania ligi w cs’ie. I już na początku tego roku wystartowała pierwsza edycja Fox Esport League. Od tamtego czasu udało się ukończyć 2 edycje online i startujemy z naszym pierwszym lanem.
Jak wygląda proces powstania i realizacji takiego turnieju?
Oczywiście zaczynamy od szukania partnerów i współpracy medialnych. Następnie musimy przygotować się technicznie, czyli serwery itd. Gdy mamy wszystko gotowe umieszczamy informacje o zapisach i czekamy na zgłoszenia. Po starcie turnieju musimy poświęcić wiele uwagi samym zawodnikom, ponieważ staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki do rywalizacji. Stawiamy na miłą atmosferę i sprawne działanie.
Z jakimi problemami borykacie się podczas trwania rozgrywek?
Było kilka sytuacji odejścia drużyny z turnieju, dyskwalifikacja ze względu na VAC’a jednego z zawodników i nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, ale staramy się poprawiać wszystko na bieżąco.
Jak doszło do tego, że 3 edycja będzie już lanem?
Nie do końca nazwałbym to 3 edycją, myślę, że można to brać jako taki przerywnik między edycjami. Oczywiście myślimy nad połączeniem obu wydarzeń.
W takim razie skąd pomysł na zorganizowanie lana? Znam wiele rozgrywek internetowych i do tej pory nie słyszałem, żeby jakaś w tak krótkim czasie zorganizowała lana.
Organizację lana mieliśmy w naszym planie długoterminowym, a że udało się zebrać środki już teraz, postanowiliśmy nie zwlekać i działać.
Jak wygląda struktura waszego zespołu?
Nasz zespół łącznie składa się z 6 osób. Za rozgrywki online odpowiadają Aleksander Hus, Oskar Szmit, Mikołaj Sobierajski, Bartłomiej Widomski i ja. Natomiast lana przygotowuję razem z Aleksandrem Husem i Mateuszem Zaczyńskim. Za grafiki odpowiadają Bartek i Mateusz, a naszym fanpagem zajmuję się ja, Olek i Mikołaj.
Z czego do tej pory jesteście najbardziej dumni?
Jesteśmy dumni z dokończenia 2 sezonu i oczywiście z możliwości organizacji rozgrywek lanowych.
Jakie są wasze plany na przyszłość?
W planach mamy kontynuację naszych rozgrywek i zbieranie doświadczeń, aby w przyszłości tworzyć coraz lepsze rozgrywki.
To tyle z mojej strony, chciałbyś coś dodać?

Nie mam nic do dodania. Bardzo dziękuję za możliwość odpowiedzenia na Twoje pytania. 

Dzięki za wywiad.