W ramach 28 sezonu ESEA Mountain Dew League Team Kinguin zmierzy się dziś w półfinale fazy play’off z EURONICS. Stawką tego spotkania będzie wielki finał rozgrywek, gdzie do wygrania będzie ponad 16,5 tysiąca dolarów!

Na pierwszej mapie tego spotkania, czyli na mirage’u lepiej wystartowali gracze z Polski, którzy wygrali rundę z pistoletami i w konsekwencji mogli cieszyć się wynikiem 3:0. Na tym gracze Kinguin nie poprzestali zdobywając kolejne punkty, dzięki czemu po chwili mogliśmy zobaczyć na tablicy wyników przewagę na ich korzyść 7:2. Cała pierwsza połowa toczyła się pod dyktando „rallena” i spółki, którzy zakończyli ją zwycięsko rezultatem 11:4. Po zmianie stron Kinguin wygrało „pistolety”, lecz rywale odpowiedzieli już w rundzie force. Niemcy dzięki zwycięskiej rundzie zaczęli odrabiać straty, wygrywając sześć rund z rzędu, lecz na nic im się to zdało, gdyż Polacy zrobili swoje i wygrali mapę 16:11.

Po przerwie na cache’u to EURONICS dobrze zaczęło grę, zdobywając pierwsze trzy rundy. Kinguin się nie poddawało i obie drużyny szły łeb w łeb, remisując po chwili 6:6. W decydujących rundach pierwszej połowy zdecydowanie lepiej poradzili sobie gracze z Polski, dzięki czemu to oni triumfowali wynikiem 9:6. Po zmianie stron obie drużyny wymieniły się puntami, Niemcy wygrali „pistoletówkę” a Pingwiny rundę force rywala. Po tych rundach obraz gry znacząco się nie zmienił, był on nadal wyrównany, obie ekipy naprzemiennie wymieniały się punktami, dzięki czemu po dłuższej chwili widniał remis 14:14. W samej końcówce to jednak Polacy okazali się lepsi i rzutem na taśmę wygrali 16:14.

Przeczytaj:  X-kom team lepsze od Tricked

Dzięki zwycięstwu 2:0 z EURONICS Team Kinguin zmierzy się w wielkim finale z 3DMAX. Stawka tego spotkania jest nie byle jaka, gdyż jest to pierwsze miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 16,650 tysięcy dolarów!