Tarnowskie Góry przyszykowały nie lada gratkę dla drużyn popularnego tytułu Counter Strike: Global Offensive. Przeczytaj, co dla was przygotowali organiztorzy ESCA GL CS:GO.

Drugi sezon turnieju ESCA GL CS:GO rozpocznie się 1 sierpnia. Odbywać się będzie w dwóch etapach: eliminacje ONLINE (w systemie każdy z każdym) oraz faza zasadnicza turnieju. Zapisy drużyn odbywają się do ostatniego dnia lipca. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 32 sloty. Jako drużynę rozumie się pięcioosobowy skład z dopuszczeniem trenera i jednego rezerwowego. Wpisowe do turnieju wynosi 200 zł.

Drużyny, które pojawią się podczas turnieju to 4 formacje zaproszone oraz 8 wyłonionych z eliminacji. Na dzisiejszy dzień znane są ekipy takie jak EVOLVE by ITHardware.pl, GROM Clan oraz lokalna drużyna Excellent Team.

Eliminacje online odbędą się w dniach 01.08-19.08.2018 roku. Zgłoszone zespoły zostaną podzielone na cztery grupy, gdzie z każdej awansują 2 najlepsze zespoły. Eliminacje odbędą się systemem każdy z każdym.

Turniej finałowy przypada na ostatni weekend sierpnia, 25-26.08.2018 i odbędzie się w eSports Cyber Arenie w Tarnowskich Górach. Ekipy walczyć będą o kwotę 3 000 zł i nagrody rzeczowe przekraczające wartość 1500 zł. Głównym sponsorem nagród jest marka California Access.

Co ciekawe wstęp na wydarzenie nie będzie dla każdego. Zaproszenia, które umożliwią wejście do Areny będą do zgarnięcia w konkursie, o którym poinformują organizatorzy. Jednak nie jest tak źle, zostanie przygotowana specjalna strefa kibica w klubie Bakaraj, gdzie obejrzeć będzie można spotkania.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Adam 'Prescot’ Miśta oraz członkowie Drużyny A.

Więcej informacji o turnieju dostępne jest w naszej zakładce Wydarzenia Esportowe, pod tym linkiem – Klik

Serdecznie zapraszamy!