Tarnowskie Góry przyszykowały nie lada gratkę dla drużyn popularnego tytułu Counter Strike: Global Offensive. Przeczytaj, co dla was przygotowali organiztorzy ESCA GL CS:GO.

Drugi sezon turnieju ESCA GL CS:GO rozpocznie się 1 sierpnia. Odbywać się będzie w dwóch etapach: eliminacje ONLINE (w systemie każdy z każdym) oraz faza zasadnicza turnieju. Zapisy drużyn odbywają się do ostatniego dnia lipca. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 32 sloty. Jako drużynę rozumie się pięcioosobowy skład z dopuszczeniem trenera i jednego rezerwowego. Wpisowe do turnieju wynosi 200 zł.

Drużyny, które pojawią się podczas turnieju to 4 formacje zaproszone oraz 8 wyłonionych z eliminacji. Na dzisiejszy dzień znane są ekipy takie jak EVOLVE by ITHardware.pl, GROM Clan oraz lokalna drużyna Excellent Team.

Eliminacje online odbędą się w dniach 01.08-19.08.2018 roku. Zgłoszone zespoły zostaną podzielone na cztery grupy, gdzie z każdej awansują 2 najlepsze zespoły. Eliminacje odbędą się systemem każdy z każdym.

Turniej finałowy przypada na ostatni weekend sierpnia, 25-26.08.2018 i odbędzie się w eSports Cyber Arenie w Tarnowskich Górach. Ekipy walczyć będą o kwotę 3 000 zł i nagrody rzeczowe przekraczające wartość 1500 zł. Głównym sponsorem nagród jest marka California Access.

Przeczytaj:  Co wiemy o Cyberpunku 2077? Podsumowanie wiadomości

Co ciekawe wstęp na wydarzenie nie będzie dla każdego. Zaproszenia, które umożliwią wejście do Areny będą do zgarnięcia w konkursie, o którym poinformują organizatorzy. Jednak nie jest tak źle, zostanie przygotowana specjalna strefa kibica w klubie Bakaraj, gdzie obejrzeć będzie można spotkania.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Adam 'Prescot’ Miśta oraz członkowie Drużyny A.

Więcej informacji o turnieju dostępne jest w naszej zakładce Wydarzenia Esportowe, pod tym linkiem – Klik

Serdecznie zapraszamy!