Intel Extreme Masters w Katowicach zbliża się do nas wielkimi krokami. Do rozpoczęcia zmagań pozostało jedenaście dni, tak więc zawodnicy dokańczają swoje ostatnie szlify. Jednak tak krótki okres czasu nie przeszkodził w tym, by na liście uczestników doszło do zmiany, bowiem zamiast ViCi będziemy na serwerze podziwiać kolegów z lokalnego podwórka.

2020 rok nie rozpoczął się najlepiej, a to za sprawą panującej epidemii koronawirusa. To już nie pierwszy przypadek, kiedy występują komplikacje esportowe właśnie związane z tym zjawiskiem. Tym razem jeden z zawodników ma problemy wizowe, przez co nie zdąży jej uzyskać na czas. To z pewnością bardzo przykra informacja dla Zhuo „aventa” Lianga i spółki. ViCi udział w turnieju zapewniło sobie poprzez wygranie azjatyckich eliminacji.

Włodarze turnieju postanowili w miejsce ViCi umieścić TYLOO, czyli ekipę, która wedle światowego rankingu HLTV plasuje się na 26 miejscu. Freeman i spółka przegrali w finale wcześniej wspomnianych kwalifikacji właśnie przeciwko ViCi.

Dla przypomnienia – mecze pierwszej rundy prezentują się następująco:

Grupa A: 

Astralis – Cloud9

Przeczytaj:  OpTic Gaming pewni gry na Majorze kwalifikują się do finału Minora!

Ninjas in Pyjamas  – Team Vitality

Grupa B:

mousesports – TYLOO

100 Thieves – G2 Esports

Grupa C:

Natus Vincere – FaZe Clan

Renegades – Fnatic

Grupa D:

Team Liquid – Virtus.pro

MAD Lions – Evil Geniuses