Virtus.pro spotkało się z AGO Esports w finale WESG 2018 Poland Qualifier 1. Virtusi po drodze pokonali takie drużyny jak: GROMGH, eszkeere oraz Izako Boars. AGO, natomiast wyeliminowało RIPRICK, MIKSTURA oraz x-kom. Mapy, które zostały wybrane do tego starcia to: de_overpass (wybór AGO), de_cache (wybór Virtus.pro), de_dust 2 (decydująca).

OVERPASS
Traina świetnie zaczęła drużyna Virtus.pro (grająca po stronie CT) wygrywając pistoletówkę. Początek mapy mogli oni uznać za bardzo udany, gdyż w pewnym momencie prowadzili aż 8:1. AGO jednak nie zamierzało się podawać i do przerwy wynik się wyrównał na 8:7. Po zmianie stron AGO wygrało rundę pistoletową, przez co po chwili widzieliśmy już wynik 12:8 dla Jastrzębi, co oznacza, że wygrali oni 11 rund z rzędu. Jednak sytuacja nagle zmieniła się jak w kalejdoskopie i to VP znów zaczęło dominować. Doprowadzili oni do wyniku 15:12, zapewniając sobie 3 rundy mapowe. Zawodnicy AGO zachowali jednak zimną krew i zdołali doprowadzić do dogrywek. Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się wynikiem 17:16 dla Virtus.pro, natomiast w połowie natomiast poznaliśmy już zwycięzcę pierwszej mapy – Virtus.pro, które wygrało mapę overpass wynikiem 19:16.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

CACHE
W pierwszej rundzie AGO postanowiło szybko wejść na bombsite A, lecz nie zaskoczyło to zawodników Virtus.pro, którzy rozdali niesamowite głowy tym samym zgarniając pierwszą pistoletówkę. Obie drużyny podczas pierwszej połówki miały krótkie momenty swojej dominacji, lecz to ostatecznie zawodnicy VP wygrali pierwszą część gry wynikiem 8:7. Druga pistoletówka także wpadła na konto Virtus.pro. Po zmianie stron widać było bardzo zaciętą grę obu ekip. W końcówce spotkania to jednak VP okazało się lepsze, wygrywając mapę 16:11, jednocześnie stając się zwycięzcami WESG 2018 Poland Qualifier 1.