WoW Arena World Championship Summer #1

WoW Arena World Championship Summer #1

2020-12-22 Z mieczem i tarczą Słowem wstępu

Tytułowy event został wprost stworzony dla każdego gracza World of Warcraft, który choć na dłuższą chwilę zatrzymał wzrok na trybie PvP. Sam turniej planowany jest w formacie 3v3 i trwa od 9 do 13 maja, mając na celu wyłonić zwycięzcę spośród 25 drużyn, składających się z 4 osób, przy czym jeden gracz zostaje na przysłowiowej "ławce". W każdym zestawie nie może być więcej niż jeden Heal oraz jeden Tank.

Zasady gry Każda walka wygląda następująco:
  • Gramy w systemie BO3
  • Pierwszą mapą jest zawsze Nagrand Arena (zrozumiałe, gdyż jest to najbardziej grana i lubiana mapa przez społeczność)
  • Następnie każda z drużyn wybiera po jednej mapie z puli: Blade’s Edge Arena Ruins of Lordaeron Dalaran Arena Tol’viron Arena Tiger’s Peak Black Rook Hold Ashamane’s Fall
  • Zwycięzca przechodzi na następny szczebel drabinki by mierzyć się z kolejnymi przeciwnikami.
  Jaki w tym cel?

Rywalizacja, sądząc po nagrodach przygotowanych przez organizatorów, będzie bardzo zacięta. Za pierwsze miejsce przygotowane jest 5,000$ oraz punkty potrzebne do zagrania na wyczekiwanym przez wszystkich już Blizzconie. W tym momencie na pierwszym miejscu w punktacji ogólnej, co nie powinno nikogo dziwić, jest skład z największej i najbardziej rozpoznawalnej gildii Method. Miejmy nadzieję, że wizja wygranej nie przysłoni uczestnikom trzeźwego spojrzenia na pole bitwy. Pozostaje tylko wyczekiwać otwarcia bram na arenę!